Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Béčko začalo sezónu tak, jak skončilo minulou - vítězně

První ostrý test formy po půlroční pauze čekal brněnský B-tým. Kádr prošel během letní pauzy mnoha změnami a někteří hráči se na tréninku před zápasem viděli od soustředění poprvé. Ačkoliv poslední dva ročníky soutěže brněnský celek „bez ztráty kytičky" vyhrál, letošní cíle jsou trochu méně ambiciózní - zabudovat do kádru mladé hráče a pomoci jim získávat zkušenosti se seniorským korfbalem.

 

KC-ZŠ Šenov x KK Brno B   4:25 (1:14)

První zápas v ročníku 2015/16 nám značně usnadnil soupeř, který do Brna dorazil pouze se 3 děvčaty, a další dívka se zranila asi po 20 minutách hry. Proti oslabenému soupeři jsme sice chvíli hledali klíč ke snadnému skórování, ale hru jsme i přes malý rozdíl ve skóre bezpečně kontrolovali. Škoda mnoha a mnoha neproměněných šancí. Naštěstí se v úvodu skvěle chytil střelecky Filip Kovář a zpoza koše sázel jeden bod za druhým. Stejně tak se z blízky moc nemýlila ani Kája Hejčová, takže skóre po chvilkách dobývání šenovské obrany začalo utěšeně narůstat. Chvíli jsme hráli dokonce proti 6 hráčům v poli a v tu chvíli asi nebylo ani pro diváky moc zábavné sledovat trápení našich protihráčů. Poločas 1:14 vypovídá o mnohém.

 

Ve druhé půli jsme v úvodních minutách pokračovali v koncentrovaném tlaku a dál soupeře ničili. Postupně jsme proto do hry začali pouštět další hráče z lavičky, velký křest to byl určitě pro Štěpána Kohla, který hrál (mimo Český pohár) svůj první soutěžní zápas. A i když hra zejména v poslední desetiminutovce už dost pokulhávala za kvalitou poločasu prvního, přece jen naše herní převaha byla výrazná a závěrečné skóre 4:25 možná až příliš kruté pro bojovný, ale oslabený Šenov.

 

 

Sestavy a střelci Brno: Hejčová - 6; Kovář - 6; Šedý - 5; Bušíková - 3; Kyseľ - 2; Sopko - 1; Kohl - 0; Skála - 0; Fridrichová - 0

 

 

KK Brno B x KCC Sokol Č. Budějovice 19:4 (9:3)

I náš druhý nedělní zápas přinesl celkem jasnou převahu hráčů v červených dresech. Jihočeši, kteří přijeli bez svých extraligových opor, ale přesto v úvodních minutách docela nepříjemně kousali. Nám chyběla přesnost náher a opět vázla koncovka, zejména v jedné čtveřici. Po 12 minutách tak byl stav stále těsný 4:2. Pak se ale trefil po hezké souhře s Evou Fridrichovou Honza Šedý a od té chvíle jsme začali na hřišti jasně dominovat. Velkou pochvalu zaslouží jednoznačně obrana, která soupeře absolutně nepouštěla do šancí, sbírala spoustu míčů v rozehře nebo po první soupeřově střele a nedovolovala soupeři se dostat do nebezpečných situací. Poločas 9:3 dával poměrně komfortní náskok pro zbývajících 25 minut.


Druhá půle navázala svým vývojem na předcházející dějství. Dobře jsme útočili, vytvářeli si řadu šancí a některé z nich jsme i proměnili. Obrana fungovala naprosto bez problémů. I proto jsme brzy opět sáhli ke střídání a na hřiště se dostali všichni hráči z lavičky. A tentokrát změny dokonce přinesly ještě pestřejší hru a spoustu zajímavých zakončení. Ačkoliv nebyla všechna vždy přesná, několik si jich cestu skrz obroučku přece jen našlo, a protože jsme soupeři za celý 2. poločas dovolili skórovat pouze 1, zaslouženě jsme se mohli radovat z vítězství 19:4.

 

Sestavy a střelci Brno: Bušíková - 5; Drábková - 3; Skála - 3; Kovář - 2; Sopko - 2; Hejčová - 1; Kyseľ - 1; Šedý - 1; Fridrich - 1; Fridrichová - 0; Majorský - 0; Kohl - 0.

 


KCC Sokol Č. Budějovice x KC-ZŠ Šenov 11:10 (3:4)

Ve vloženém utkání hostujících celků se obě družstva v první půli především trápila nepřesností v nahrávkách a zakončení. Ve druhé už přece jen skóre začalo nabírat spád. Oslabený Šenov dlouho vedl, krátce před koncem se dostaly do vedení Budějovice, ale šenovští zvládli srovnat. 10 vteřin před koncem Šenov minul úplně čistou donášku a na druhé straně se z protiútoku zároveň s hvizdem rozhodčího trefila jedna z budějovických dívek a Jihočeši si tak pro sebe doslova v poslední vteřině urvali plný počet bodů. Trochu kruté pro bojovníky z Šenova.

 

 

Hodnocení trenéra:

Mám takový zvyk z dorostu, že v článku stručně zhodnotím odehraná utkání, tak si ho udržím i teď.

Dnes zaslouží velkou pochvalu zejména celý tým. Přesně takto jsme si představoval fungování týmu, vzájemnou podporu a spolupráci.

Až ve druhé řadě mohu hodnotit jednotlivosti. Dnešní zápasy zdobila vynikající obrana, která přesně plnila zadané pokyny. Snad jen ještě na můj vkus dovolujeme příliš mnoho asistentů z prostoru před košem (bez odříznutí). Nad několika chybami v obranném doskoku zejména proti Šenovu tentokrát přimhouřím oko.

V útoku jsme se chvilkami trochu trápili, ale ani ne tak kombinacemi, jako přesností zakončení. Škoda spousty neproměněných donášek a střel do 3m.  Líbila se mi pestrost v zakončení, většinu košů jsme dali v prostoru do 5m, nikdo nepotřeboval střílet z 8-10 m, což nám usnadňuje doskok. Velkou radost mi udělalo, že si koš připsali v jednom nebo druhém zápase téměř všichni hráči.  

Doufám, že na trénincích budu potkávat trochu častěji všechny hráče bez rozdílu věku a pohlaví :-).  

Autor: Ondra
Vydáno: 18.10. 2015 19:33
Přečteno: 798x
Hodnocení: 2.3 (celkem 291 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.