Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Brněnský titul v minižácích? Pomáhá korfbal na školách a velký výběr hráčů

Titul v kategorii minižáků ukořistil klub Korfbal Klub Brno.

 

Sklízí plody velkého úsilí z posledních let. Brněnští korfbalisté se před několika lety rozhodli protlačit korfbal do škol, což se jim někde podařilo, a teď z toho těží. V sobotu získali v Kolíně historický titul v kategorii minižáků do jedenácti let. „Byl to od klubu dobrý nápad, začít s korfbalem na školách. Ve městě ho hraje spoustu dětí a my máme velký výběr. To nám pomohlo k triumfu, z čehož máme obrovskou radost," usmívala se brněnská trenérka Barbora Dvořáková.

 

Druhý skončil ve středočeském městě Prostějov a bronzové medaile ukořistili hráči Kutné Hory.

 

Ve finálovém turnaji brněnský Korfbal klub s přehledem triumfoval ve všech třech utkáních. Postupně přehrál domácí výběr Kolína 21:1, 18:4 Prostějov a úspěšný den zakončil vítězstvím 6:2 nad Kutnou Horou. „Ačkoli to podle výsledku tolik nevypadá, nejtěžšího soupeře pro nás představoval Prostějov. V sezoně jsme se s ním neutkali, tudíž jsme moc nevěděli co od něj čekat. S Kutnou Horou už jsme hodně prostřídali a nepadaly nám koše. Děcka předvedla ve všech utkáních týmový výkon, což mě moc těší. Nehráli jsme jen na jednoho nebo dva hráče," líčila Dvořáková.

 

Týmy z kategorie minižáků se průběžně utkávají v jednotlivých regionech, následně pak ty nejlepší postoupí do moravského a českého semifinále. Z každé skupiny si pak dva nejlepší celky zahrají republikové finále. V Kolíně moravské týmy jasně předčily ty z Čech. „Máme v této kategorii pár děcek, které trénují třeba už čtyři roky. Korfbal tedy už docela ovládají. Máme po Brně několik školních klubů a z nich vybereme ty nejlepší. Celkově se mi zdá, že všechny kategorie šly nahoru. Tak jak hrají teď minižáci, hráli podle mě ještě nedávno mladší žáci. Hra už vypadá jako korfbal," uvedla pyšná trenérka.

 

Brno, KK U11 - Kolín, VKC U11 21:1 (12:0)

Sestava a koše Brna: Kryštof Malina 8, Viktor Kalášek 4, Kateřina Malinová 3, Lukáš Holík 2, Barbora Havlová 1, Marie Matějová 1, Adéla Němečková 1, Jan Theissig 1, Filip Drechsler, Zuzana Plášková, Adéla Rybková, Lukáš Telecký.

 

 

Prostějov, SK RG U11 - Brno, KK U11 4:18 (3:8)

Sestava a koše Brna: Lukáš Holík 6, Kryštof Malina 5, Kateřina Malinová 3, Viktor Kalášek 2, Adéla Němečková 1, Adéla Rybková 1, Filip Drechsler, Barbora Havlová, Marie Matějová, Zuzana Plášková, Lukáš Telecký, Jan Theissig.

 

Brno, KK U11 - Kutná Hora, SK Respo U11 6:2 (6:2)

Sestava a koše Brna: Filip Drechsler 1, Jan Theissig 1, Barbora Havlová 1, Lukáš Holík 1, Adéla Němečková 1, Adéla Rybková 1, Kryštof Malina, Kateřina Malinová, Viktor Kalášek, Marie Matějová, Zuzana Plášková, Lukáš Telecký.

 

 

Prostějov, SK RG U11 - Kutná Hora, SK Respo U11 14:9 (5:6)

Kolín, VKC U11 - Prostějov, SK RG U11 2:14 (1:7) 

Kutná Hora, SK Respo U11 - Kolín, VKC U11 8:3 (5:2) 

 

 

Konečná tabulka Korfbalové ligy minižáků:

1. Brno

2. Prostějov

3. Kutná Hora

4. Kolín

Autor článku: Jan Pařík 

Autor: Peter
Vydáno: 27.4. 2018 12:34
Přečteno: 272x
Hodnocení: 2.2 (celkem 42 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.