Sezóna 2017/2018

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp

Brno doma dvakrát zdolalo mistra

Podařila se jim alespoň malá odplata. Brněnští korfbalisté se v repríze loňského extraligového finále v sobotu utkali s úřadujícím mistrem z Českých Budějovic a vrátili mu porážku. Brňané doma ovládli oba duely a po dvou kolech zůstávají v nejvyšší soutěži se čtyřmi vítězstvími zatím stoprocentní.

Dva vyrovnané duely, které pokaždé skončily úspěchem domácího celku. Brněnský Korfbal klub porazil České Budějovice 24:17 a 17:13 a po dvou kolech vede s osmi body tabulku. „Obě strany mohly pomýšlet na výhru. Budějky měly dobrý doskok a tím pádem hodně střel, v tom byly nepříjemné. Nakonec jsme však jejich holky docela dobře uhlídaly. Soustředili jsme se na předobranu a to na soupeře platilo," pochvalovala si brněnská korfbalistka Vendula Jemelíková.

V prvním klání doplatili Jihočeši na katastrofální vstup do utkání. Poločas prohráli 4:11. „Přijeli jsme do Brna dost pozdě a moc jsme se nerozcvičili. Nemohli jsme se rozpohybovat. Nejel s námi Vlasta Krejčí, což znamenalo velké oslabení. Soupeř měl mnohem větší úspěšnost střelby, v tom byl náš problém. Jsme zklamaní, ale dvě prohry neznamenají žádnou tragédii," pravila českobudějovická reprezentační opora Martina Klacková.

České Budějovice, KCC Sokol : Brno, KK 13:17

Poločas: 4:11. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Bláha Jakub 3, Klacková Martina 3, Hurdálková Gabriela 2, Mensová Anežka 2 - Jonáková Štěpánka 4, Šedý Jan 4.

České Budějovice, KCC Sokol : Brno, KK 17:24

Poločas: 9:9. Rozhodčí: Tomáš Voda, Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Klacková Martina 6, Pešák Petr 6 - Bušík Peter 7, Jonáková Eliška 7, Šedý Jan 4.

Tabulka po 2.kole:

1. Brno, KK                                4 4 0 0 76:53 8