Finále 2018
Korfbalový kemp

Brno opět porazilo dvakrát mistra

Brno si pojistilo první příčku, Prostějov vystřídal na třetím místě Znojmo. To jsou dvě nejpodstatnější zprávy ze sobotního pátého kola korfbalové extraligy. Brňané opět dvakrát porazili největšího soka z Českých Budějovic, Prostějov si z měření sil se Znojmem odnesl tři body za výhru a remízu.

Přidat další dvě výhry, tím si upevnit první místo v tabulce a pak hurá na vánoční večírek. To byl plán brněnského Korfbal klubu před dvojzápasem s Českými Budějovicemi, který se jim podařil do puntíku splnit. Brno Jihočechy přehrálo 18:12 a 24:22 a na první pozici pořadí už na ně má devítibodový náskok. „Dvojzápas trochu připomínal minulé boje s Budějovicemi. V prvním utkání jsme rychle soupeři odskočili, ve druhém to pak byla přetahovaná. S dosavadním vystoupením jsem spokojený. Nejsme stále kompletní, což se snad přes Vánoce spraví a budeme nachystaní na Europa Shield," vyhlížel lednový evropský pohár brněnský kouč Jakub Máša.

Budějovičtí tak na brněnského rivala letos nevyzráli ani na třetí a čtvrtý pokus. Ve druhém sobotním klání však nestáli úspěchu daleko. „Neutěšujeme se tím, že je teprve sezona a rozhodne se až ve finále, které je ještě hrozně daleko. Naše hra však není špatná, zejména druhý duel byl o štěstí. Dali jsme v něm dost košů, jenže naše obrana moc dobře nefungovala. Na Brňanech jde vidět, že mají nastříleno, padá jim to tam. Jsme rádi, že jsme v první části sezony odskočili soupeřům na třetím a čtvrtém místě. Ještě stačí přidat pár výher a finále by nám nemělo uniknout," věděl českobudějovický snajpr Vlastimil Krejčí.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol  18:12

Poločas: 13:4. Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Jiří Šuhaj.

Nejlepší střelci: Bušík Peter 4, Jemelíková Vendula 3, Jonáková Eliška 3, Šedý Jan 3 - Bláha Jakub 4, Krejčí Vlastimil 4, Pešák Petr 3.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol  24:22

Poločas: 12:13. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Zuzana Maňáková.

Nejlepší střelci: Bušík Peter 6, Šedý Jan 5, Fridrich Ondřej 3, Jemelíková Vendula 3 - Krejčí Vlastimil 8, Pešák Petr 8, Bláha Jakub 3, Klacková Martina 3.

Extraligu nyní čeká vánoční pauza, šesté kole pak vypukne v neděli 7. ledna.

Tabulka po 5. kole:

1.     Brno, KK                                      10      9      1      0      188:143           19

2.     České Budějovice, KCC Sokol         10      5      0      5      184:180           10

3.     Prostějov, SK RG                          10      2      2      6      158:179            6

4.     Modří Sloni YMCA Znojmo              10      2      1      7      147:175            5

Autor: Admin
Vydáno: 18.12. 2017 14:07