Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Další bronz nepřišel - Béčko má jen "brambory"

Poslední zápas sezóny čekal v sobotu 23. dubna brněnské Béčko v Kolíně, kde se konal finálový den 1. ČKL. Brňáci si účast na něm zajistili 3. příčkou po základní části a jejich soupeřem pro zápas o bronzové medaile tak byl B-tým KCC Sokol České Budějovice. 


Béčko prakticky celý rok hrálo v kombinovaných sestavách a bohužel ani poslední kolo nebylo výjimkou. Těsně před turnajem se zranila Martina Weissová, onemocněl Martin Skála i dorostenec Filip Kovář, k dispozici nebyl ani Štěpán Kohl, krátce po zranění a prakticky bez tréninku ši do hry Juraj Kyseľ a dorostenec Marcel Pokorný. Tentokrát kvůli blížícímu se semifinále ani nemohli vypomoct hráči A-týmu, abychom eliminovali riziko jejich zranění. Takže do Kolína se sešla sestava: Aduš a Barča Dvořákovy, Zuzka Bušíková, Kája Hejčová a Vendy Jemelíková, Tomáš Cholava, Juraj Kyseľ, Ondra Fridrich, Slávo Majorský a Marcel Pokorný. 
 
Soupeř nastoupil v základní sestavě i s reprezentantem Bláhou, ale jinak ve složení, které pro brněnský tým mohlo být "hratelné". Od úvodních minut to byla velmi vyrovnaná bitva, oba soupeři se přetahovali o každý koš. Bohužel Budějovice disponovaly výraznou výškovou převahou a jejich útoky byly dlouhé a nebezpečnější. Nám se nedařilo doskakovat i v dobrém postavení a ani jasné šance nabídnuté soupeřem jsme neproměňovali. V útoku chyběl pohyb a schopnost uvolnit se do šance ať už střelecké nebo donáškové. Přesto jsme celý první poločas drželi krok a až v jeho závěru nám soupeř odskočil o 2 koše na 7:9.
 
 
V poločase jsme vystřídali, když Juraje nahradil Marcel a Káju nahradila Vendy. Bohužel vstup do 2. půle nám vůbec nevyšel a soupeř rychle odskočil na rozdíl 4 košů. Naše souhra v útoku stále vázla a šance jsme si vypracovávali jen velmi těžko. Výborně se uvedla Vendy, která svým pohybem a přesným zakončením přece jen pohla ukazatelem skóre i na naší straně, ale budějovičtí drželi přesto osud utkání ve svých rukou. V druhé půli pak o to víc, že na hřiště postupně nastoupili další hráči z jeho A-týmu - reprezentanti Pešák a Klacková. A této síle se samozřejmě odolávalo špatně. Ještě 10 minut před koncem byl stav přijatelný a rozdíl 4 košů dával aspoň malou naději, ale v posledních 5 minutách už koše přidával jen soupeř a tak konečná prohra 14:22 byla možná až příliš krutá. 
 
 
Jako rozhodující se v tomto utkání asi ukázala síla Budějovic v zakončení, když 8 jeho hráčů dokázalo vstřelit 2 a více košů, zatímco v našich řadách se tentokrát našlo jen velmi málo přesných střelců. 
 
 
Střelci Brno:  Ondra - 5; Tomáš - 3; Zuzka, Vendy - 2; Slávo, Aduš - 1; Juraj, Marcel, Kája, Barča - 0. 
 
Střelci Budějovice: Mensová M. - 4; Mensová A., Vaškovský, Bláha, Čierný - 3; Šmíd, Kalová, Klacková - 2; Kohoutová, Pešák - 0. 
 
 
Po několika úspěšných letech s tituly a medailemi z této soutěže tak bohužel letošní rok skončil těsně pod stupni vítězů. Jako trenéra mě ale spíš mrzí fakt, že se nám nepodařilo úspěšně splnit plán a do týmu zabudovat perspektivní dorostence. Několika zápasů se sice účastnil Štěpán, Domča a Vendy, v 1-2 kolech pomohl Filip a Marcel, ale čekal jsem mnohem víc. Hlavně chyběly společné tréninky, které by mladé hráče posouvaly dál a zároveň by se tým mohl připravovat společně. Když se k tomu přidaly personální problémy i v Áčku, které znamenaly velké vytížení i pro několik hráčů B-týmu, vyplynula z toho situace, kdy každý zápas byla spíš improvizace. Ale třeba se blýská na lepší časy. 
 
 
Přesto bych chtěl všem hráčům Béčka moc poděkovat za další pohodovou sezónu a pevně doufám, že budu mít možnost se do té příští zapojit aspoň jako hráč. 
 

Autor: Ondra
Vydáno: 24.4. 2016 21:24
Přečteno: 1337x
Hodnocení: 2.3 (celkem 319 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.