Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Dorostenci zahájili sezónu

Česká dorostenecká extraliga vkročila do svého 2. kola, které ale pro brněnské juniory bylo kolem úvodním, protože po zmatcích způsobených odhlášením 2 klubů v prvním kole nehráli. V bohunické hale se tak představili domácímu publiku proti Šenovu a Znojmu.

 

Sestava byla téměř kompletní, chyběla jen novicka Barča Rutarová, naopak na poslední chvíli jsme podepsali hostování s Marcelem Pokorným, který tak doplnil další hráčku hostující z Lískovce, Dominiku Drábkovou.

 

1. zápas

KK Brno x KC-ZŠ Šenov   17.11 (9:3)

V úvodním utkání nás čekala velká neznámá v podobě nováčka dorostenecké soutěže KC-ZŠ Šenov. Starší žáci s tímto soupeřem nedávno prohráli a zdálo se, že tým soupeře se příliš nezměnil, takže jsme věřili, že jsme v tomto zápase favority.  Na soupeře šla nejsilnější možná sestava - Vendy, Linda, Filip a Marek D.; Domča, Sára, Marcel a Michal.

 

Začátek utkání byl sice v naší režii, ale hráči víc než se soupeřem bojovali s velkým hřištěm, které bylo hlavní změnou proti loňskému ročníku odehranému na Tauferkách. Nedokázali jsme soupeře zatlačit ke koši a stříleli jsme z příliš velkých vzdáleností. Ale to co se nedařilo útoku, zachraňovala velmi pevná obrana. Po 12 minutách byl stav 3:1, ale pak jsme se přece jen rozehráli, našli si prostor pro šance a ty proměňovali. Pomohl i fakt, že soupeř neproměnil v první půli 2 penalty. Důležité kše si připisovali především kluci, Filip s Marcelem, nedařilo se nám najít prostor pro naše nejlepší střelkyně - Domču s Vendy, které byly velmi dobře bráněné svými soupeřkami. Přesto bylo poločasové skóre příznivé v náš prospěch - 9:3.


Druhou půli jsme opět nezačali špatně, drželi jsme šestibodový náskok, ale hra v útoku čím dál víc vázla. Proto jsme zkusili vystřídat a místo Marka šel na svou dorosteneckou premiéru vysoký Štěpán Kohl. Tahle změna ale útoku příliš nepomohla a dál vázla souhra a chyběl pohyb do správného a nebezpečného prostoru. Soupeř dokonce snížil na rozdíl 4 košů a to opět neproměnil 2 penalty, a na obzoru se rýsovaly potíže. Na štěstí jsme v tomto důležitém momentu dokázali soupeři znovu odskočit a víceméně v poklidu jsme dovedli zápas do vítězného konce. Nebyl sice nikterak výrazný, ale určitě byl zasloužený - Brno x Šenov 17:11.

 

Střelci Brno: Kovář - 6; Drábková - 4; Pokorný - 3; Dostálová - 2; Jemelíková a Sahatciu - 1; Dlapa, Sázavský a Kohl - 0.

 

 

2. zápas
TJ Znojmo MS YMCA x KC-ZŠ Šenov 34:6 (17:2)
Znojmo ve vloženém utkání nedalo Šenovu nejmenší šanci. Tvrdě trestalo chyby v obraně méně zkušeného soupeře a zvítězilo jasně rozdílem několika tříd.

 

 

3. zápas
KK Brno x TJ Znojmo MS YMCA 12:30 (6:12)


Do druhého zápasu jsme šli v roli outsidera. Věděli jsme, že s fyzicky disponovanými a zkušenými hráči Znojma můžeme jen překvapit. A to se nám také minimálně prvních 15 minut velmi dobře dařilo. V úvodu jsme šli do vedení a dlouho jsme byli znojemským prakticky vyrovnaným soupeřem. Velmi dobře fungovala obrana a v útoku jsme dokázali připravovat dobré šance pro naše střelce. Vynikající byla především bojovnost a soudržnost celého týmu, který se rval o každý míč. Bohužel nám ale už v průběhu první půle začaly docházet síly - pro křeče musel odstoupit už po 10 minutách zápasu Filip a jeho zkušenosti na hřišti chyběly. Své šance se tak chopili Štěpán a Martin Pelíšek a nevedlo se jim úplně špatně. Štěpán solidně bojoval na doskoku s vysokým reprezentantem Žákem, i když mu proti němu chyběly zkušenosti. Obrovská škoda byla špatných výjezdů a rychlých ztrát 1. náhry v útoku, kterých jsme jen za první půli zaznamenali 9. Poločas 6:12 byl ale rozhodně přijatelný.

 

Bohužel vstup do druhé půle už tak dobrý nebyl. Unavená obrana začala kupit chyby a především naprosto zbytečné fauly. Nezvládali jsme bránit asistenci a za fauly v této pozici následovaly volné hody a penalty. V útoku jsme stříleli zbrkle a do nepřipravených pozic, ale sem tam si některé z našich střel přece jen cestu do koše našla, zejména se v tomto ohledu dařilo Vendy Jemelíkové. V posledních minutách zápasu jsme pak protočili na hřišti všechny hráče a to se rozhodně projevilo na nesourodosti hry a především na hloupých chybách v obraně. Soupeř tak pohodlně navyšoval náskok. Ještě 5 minut před koncem to vypadalo, že 30 košů nedostaneme, ale 3 penaltové fauly a snadné donášky nakonec v poslední vteřině dovolily soupeři skóre zaokrouhlit. Zatímco s Šenovem jsme se k vítězství protrápili, teď bylo skóre v náš neprospěch možná až nezaslouženě kruté - 12:30.

 

 

Střelci Brno: Jemelíková - 6; Drábková - 4; Sahatciu a Pokorný - 1; Kovář, Dostálová, Sázavský, Dlapa, Pelíšek, Kohl a Šálek - 0.

 

Hodnocení trenéra:
V prvním zápase nás houževnatý soupeř až nečekaně trápil. Nesrovnali jsme se s velkým hřištěm a nedokázali najít cestu blíž ke koši a otevřít šance pro naše střelce. Velmi dobrá byla obrana, ale na můj vkus v ní bylo i tak moc zbytečných faulů.
V zápase proti Znojmu jsme předvedli skvělých 15 minut, ale postupně jsme začali odpadávat. Když šli na hřiště hráči z lavičky, zpočátku to nebylo špatné a ani tito náhradníci nehráli zle, ale konec zápasu byl opravdu katastrofální. Fyzicky jsme úplně odpadli, fauly na asistenci a v donáškách se daly nazvat jedině slovem (a promiňte mi to slovo) „idiotské".


Ale abych nekončil negativně, viděl jsem v obou zápasech spoustu velmi dobrých momentů, líbila se mi bojovnost a odhodlání v úvodu duelu se Znojmem. Máme mladý, kvalitní a slibný tým, ale na spoustě věcí ještě musíme zapracovat.

Nesmím zapomenout opět na fantastické fanoušky, kteří v obou zápasech bouřlivě povzbuzovali. Je to paráda hrát s takovou podporou v zádech.

 

 

Autor: Ondra
Vydáno: 25.10. 2015 18:59
Přečteno: 843x
Hodnocení: 2.3 (celkem 272 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.