Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Druhý letošní brněnský bronz vybojovali dorostenci

Před několika dny získal tým minižáků KK Brno do letošní sbírky trofejí první medaile v hodnotě bronzu. V sobotu 16.4. k ním stejný kov přidali i jejich starší kolegové v dorostenecké kategorii. V nesmírně vypjaté bitvě proti Náchodu nakonec zvítězili 17:14 a udělali tak povedenou tečku za svým letošním vystoupením v ČDKE. 

 

Postavit základní sestavu pro nejdůležitější utkání roku nebyl pro trenéra jednoduchý úkol. Řada absencí a zdravotních problémů letos byla tak velká, že tým prakticky ani jednou netrénoval a nehrál v nejsilnější možné sestavě. Nakonec ale přece jen zahajovací čtverky vykrystalizovaly v podobě: Vendy Jemelíková, Sára Sahatciu, Marek Pospíšil a Marek Dlapa do útoku; Domča Drábková, Bára Rutarová, Filip Kovář a Štěpán Kohl do obrany. Soupeř z Náchoda disponoval silnou "dívčí legií" v čele s mimořádně talentovanou, ale po zranění se teprve vracející Denisou Kolářovou. 

 

Už úvodní minuty ukázaly, že zápas o 3. místo bude urputná bitva, kterou budou rozhodovat detaily. Oba týmy se zpočátku bály udělat chybu a několik útoků skončilo zvukem klaksonu oznamujícího vypršení limitu pro útok. A tak první koše padaly zejména po penaltách a volných hodech, které přísně rozhodující sudí od začátku nekompromisně nařizovali. A v tomto duchu se nesl v podstatě celý první poločas. Brno si sice vypracovávalo více šancí, ale míče obroučku spíše míjely. Náchodští spoléhali především na přesné střely z větší vzdálenosti z ruky Denisy Kolářové, která jen v prvním poločase zatížila brněnské konto 5 koši. Náchod sice v průběhu první půle odskočil až na tříkošové vedení, ale Brňáci se nevzdávali a ještě do poločasu stihli srovnat na 9:9. Mezitím ještě na hřišti vyměnil Marka Dlapu Marcel Pokorný, aby svojí bojovností získal více míčů v obranné fázi a podpořil útok především z pozice asistenta a doskoku.  

 

První minuty druhé půle stále neznamenaly zásadní změnu v obrázku hry, i nadále byl k vidění zejména urputný souboj v situacích 2 na 2. Diváci ale mohli zaznamenat změnu ve vývoji skóre. Brněnští dorostenci změnili trochu taktiku hry a začali se soustřeďovat na útočení přes 1-2 hráčky, které se tlačily do donášek. Tato taktika začala slavit úspěch a rozdíl ve skóre se poprvé přiklonil výrazněji na stranu Jihomoravanů. Náchodští na druhé straně boj nevzdávali, ale jejich střelecké štěstí je opustilo a protože Brno výrazně zlepšilo obranu, většinou náchodské střely končily po prvním pokusu v rukou hráčů v červených brněnských dresech. 10 minut před koncem tak na ukazateli skóre svítil stav 14:11 ve prospěch KK Brno. Zřejmě rozhodující moment přišel následně z ruky Štěpána Kohla, který ze střední vzdálenosti trefil do černého svůj dosud nejdůležitější koš kariéry a pomohl tak Brnu se poprvé utrhnout na rozdíl 4 košů. Náchod ještě zvýšil obrátky, ale urputná snaha končila častěji v rukách brněnských obránců než v obroučce koše. Oba týmy ještě stihly v posledních minutách sice vstřelit pár košů, ale už bylo jasné, že Brno si tento zápas už vzít nenechá. Vítězství 17:14 tak znamená obhajobu bronzových medailí z loňského ročníku a velký příslib pro tým složený téměř z poloviny z hráčů kategorie starších žáků. 

 

 

Při závěrečném vyhlášní vítězů pak další malý triumf mohla slavit Dominika Drábková, která se stala nejlepší střelkyní soutěže s 39 koši, společně s Terezou Hurdálkovou z Náchoda a Anežkou Mensovou z Kutné Hory. Dominičin triumf nakonec rozhodlo více košů vstřelených v play-off. Zajímavostí "dívčí války" v tabulce střelkyň bylo, že se hned 6 dívek srovnalo za sebou v rozpětí pouhých 5 košů. 

 

 

Střelci Brno: Drábková a Jemelíková - 5.  Kovář - 4; Sahatciu - 2; Kohl - 1; Pospíšil, Dlapa, Pokorný, Rutarová, Šálek - 0. 

 

Střelci Náchod: Kolářová - 7;  Hurdálková - 3; Novotný, Šmíd, Štěpánová - 1; Kuncová, Netolický, Paďourová, Nováková, Plíva, Štěpař - 0. 

Autor: Ondra
Vydáno: 17.4. 2016 08:40
Přečteno: 881x
Hodnocení: 2.4 (celkem 280 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.