Sezóna 2017/2018

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp

Dvě výhry proti Českým Budějovicím

Ztráty na obou stranách byly značné, o něco líp se s nimi vyrovnalo Brno. Letošní čtvrtý, tedy poslední dvojzápas dvou úhlavních extraligových soků Brna a Českých Budějovic poznamenaly velké absence v obou týmech. Lépe se s nimi nakonec poprali Jihomoravané, kteří zvítězili 18:12 a 20:14.

„Ztráty zápasy hodně ovlivnily. Šlo to poznat i na hře. My jsme měli přeci jen víc náhradníků, což nám pomohlo," soudil brněnský kouč Jakub Máša.

České Budějovice postrádaly duo ostrostřelců Jakub Bláha, Vlastimil Krejčí a jejich koše scházely. S Brnem Jihočeši sice herně držely krok, jenže je srážela horší úspěšnost střelby a únava v závěru obou utkání. „Bylo to pro nás hodně náročné. S rostoucí únavou klesá koncentrace, což je pak znát hlavně na střelbě," vysvětlila českobudějovická opora Martina Klacková.

V případě bojů Brna s Budějovicemi se letošní extraligový ročník podobá tomu minulému. Z osmi zápasů Korfbal klub vyhrál hned sedmkrát. Loni měl v základní části také velkou převahu, jenže ve finále mu to nebylo nic platné, protože ho v něm České Budějovice překvapily. „Ač jsou letos výsledky občas jednoznačné, hra tak nevypadá. Podobné to bylo i loni. Finále je pak úplně jiný zápas, myslím, že šance budou na obou stranách podobné," vyhlížela Klacková. „Je trochu škoda, že jsme si chtěli okouknout soupeře směrem k finále. Kvůli absencím nám však dvojutkání moc neřeklo," přidal Máša.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol  18:12

Poločas: 7:6. Rozhodčí: Denisa Kolářová, Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Bušík Peter 5, Jonáková Eliška 3, Jonáková Štěpánka 3, Skála Martin 3 - Hurdálková Tereza 3, Pešák Petr 3, Hurdálková Gabriela 2, Jiřička Martin 2.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol 20:14

Poločas: 9:7. Rozhodčí: Tomáš Voda, Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Drábková Dominika 6, Bušík Peter 4 - Mensová Anežka 4, Hurdálková Tereza 3.

Tabulka:

1.      Brno, KK                                 22      16     1     5       400:340       33

2.      České Budějovice, KCC Sokol    20      10     1     9      352:354        21

3.      Modří Sloni YMCA Znojmo         22       8      2    12     355:382        18

4.       Prostějov, SK RG                    20       5      2     13     330:361        12

Autor: Admin
Vydáno: 19.3. 2018 10:24
Hodnocení: 2 (celkem 40 hlasů)