Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Finále jak na horské dráze

Tuto neděli se v Kolíně konal finálový turnaj kategorie minižáků, kterého se zúčastnili i mladé naděje Korfbal klubu Brno. A velmi úspěšně!

  

Brněnský výběr vstoupil do turnaje velmi úspěšně. Nejdříve si v základní skupině poradil se začínajícími hráči z Děčína 18:0 a následně i s městským rivalem z Brna - Nového Lískovce 5:2. Těmito krásnými výsledky si hráči zajistili první místo ve skupině, a tím i postup do boje o zlato proti domácímu Kolínu.

 

Samotné finále se neslo ve znamení velkých zvratů. Jako první skórovali hráči Kolína, kteří udeřili nacvičenou akcí přímo z rozehrávky v prvních vteřinách utkání. Tím se ovšem Brňané nenechali zaskočit a usilovným výkonem otočili vývoj zápasu na zdánlivě pohodlný poločasový výsledek 5:2.

   

Druhý poločas se ovšem proměnil v hitchcockovské drama. Brněnským hráčům se přestalo dařit v zakončení, což vedlo až k tomu, že necelé dvě minuty před koncem řádné hrací doby vedl Kolín o jeden koš a ještě k tomu měl k dobru právě odpískanou penaltu. Tu ovšem domácí střelec nevyužil a dal tak Brnu poslední šanci na návrat do zápasu. Tu si nenechal ujít výborně hrající Lukáš Holík, kterému se jen pár sekund před závěrečným hvizdem podařilo uvolnit do donášky a zápas vyrovnat.

   

Nerozhodný stav 6:6 po základní hrací době nasměřoval utkání do penaltového rozstřelu. Nervozita svazovala ruce střelcům obou týmů a neproměněná penalta nebyla vyjímkou. Hráči Brna byli ovšem přesnější a v poslední sérii měli vítězství na dosah ruky. Stačilo „jen" proměnit poslední hod... to se ovšem nepodařilo a tak musela následovat druhá série rozstřelu. Zde měli pevnější nervy hráči Kolína, kteří nakonec v napínavém a velmi vyrovnaném zápase vybojovali zlaté medaile.

   

„Upřímně musím říci, že byla radost trénovat tak šikovné a bojovné hráče. Všichni nominovaní hráli na hranici svých sil a mnozí předčili naše očekávání. Vím, že jsou teď hodně zklamaní, výhra byla opravdu blízko, ale takový je sport. Zároveň jsem si jistý, že velké zápasy a velká vítězství na tyto hráče ještě čekají," dodává jeden z trenérů Jiří Ziegler.

   

 

   

Sestava úspěšného stříbrného týmu:  Natka Pařilová, Venda Prichzi, Adélka Rybková, Adélka Němečková, Kačka Malinová, Barča Staníčková, Lukáš Holík, Kryštof Malina, Honza Theissig, Filip Drechsler, Lukáš Telecký, Vojta Požář

 

!!!! GRATULEJEME !!! 

 

Autor: Admin
Vydáno: 4.4. 2017 09:38
Přečteno: 584x
Hodnocení: 2.4 (celkem 119 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Celorepublikové finále minižáků je za dveřmi!Přidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.