Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

První body sezóny, ale výhra pořád chybí

V neděli 11. prosince cestovali naši starší žáci do Českých Budějovic na zápasy proti domácímu Sokolu a Kutné Hoře. Odehrály se 3 zápasy, protože na programu byla ještě dohrávka zápasu s Jihočechy z prvního kola.

    

V prvním zápase jsme nastoupili proti domácímu týmu. Úvod zápasu nám vyšel výborně, v průběhu celého prvního poločasu jsme byli ve vedení a bezpečně kontrolovali hru. Koše přidali také sváteční střelci Michael Hák, naše posila ze Šenova a také Zuzka Herbstová. V poločasové pauze dostaly děti jasné pokyny, aby pokračovaly v nastolené hře a nic nevypouštěly. Vidina první výhry sezóny však přinesla nervozitu na naše ruce a třetí čtvrtinu jsme prohráli 0:3, když nám do koše nepadla ani penalta. Poslední čtvrtina už byla bojem o každý míč, všichni bojovali a snažili se, ale ani vyložené šance spod koše nepřinesly úspěšné zakončení. Nepomohl ani time-out 2 minuty před koncem a domácí tým si v poslední minutě pohlídal jednokošový náskok. Dvě zahozené penalty nás proto stály první body v sezóně a třetí prohra v sezóně o jediný koš hodně bolela.

 

České Budějovice - KK Brno 7:6 (poločas 3:5)
Střelci: Sahatciu 3 koše, Hák 1, Herbstová 1, Lorenz 1.

 

Druhý zápas jsme odehráli proti favoritovi soutěže z Kutné Hory, který ještě neztratil v sezóně ani bod, proto jsme neměli co ztratit. Trenér trochu zaimprovizoval se sestavou a připravil speciální obranou taktiku na silný útok soupeře. Taktika částečně slavila úspěch a favorit nebyl tak dominantní, navíc konečně to o trochu víc začalo padat i Brňanům. Hlavně Jirka Kohl využíval prostoru, kterého dostával od svého obránce a trestal to povedenými střelami. O poločasu vedla Kutná Hora jen o 2 koše a naše děti se soupeřem držely krok. V druhém poločase jsme byli na hřišti dominantní my. Kutnohorští měli krátké útoky, protože naši kluci sbírali míče již po první střele soupeře. K tomu se přidala velká bojovnost celého týmu a další úspěšné střely Jirky Kohla. V posledních minutách zápasu byl vyrovnaný stav a na našich byla vidět velká touha po první výhře v sezóně. Velké chtění však vyústilo do technických chyb a kroků, které rozhodčí posuzoval velmi striktně. Na konec však Brňané uhráli cennou remízu. Svůj první bod sezóny získali proti soupeři, který naopak první bod ztratil.
  
KK Brno - Kutná Hora 10:10 (poločas 5:7)
Střelci: Kohl 4 koše, Lorenz 3, Sahatciu 3.

   

V dohrávce z 1. kola jsme si zahráli znovu proti Českým Budějovicím. Naši hráči byli povzbuzeni prvním bodem z předchozího zápasu a byli připraveni domácí porazit. V zápase však bylo vidět, že je to již třetí zápas pro obě družstva, a tak pohyb a hlavně střelba nebyly ideální. Za první poločas jsme vstřelili jen 2 koše, soupeř ale skóroval jen třikrát, proto jsme byli pořád ve hře. Druhý poločas pokračoval ve stejném tempu, bojovnost hráčů, mnoho střel, ale většina z nich krátká. Zápas vyústil opět v poslední čtvrtině do vyrovnaného stavu. Pár minut před koncem dostali Brňané příležitost skórovat z penalty. Míče se úplně nedobrovolně ujal nejstarší hráč týmu Marek Dlapa, ale vzal si za vzor hráče brněnského áčka a penaltu neproměnil. V závěru se již nikomu nepodařilo vstřelit další koš, a tak si starší žáci KK Brna připsali druhý bod v sezóně.

   

KK Brno - České Budějovice 5:5 (poločas 2:3)
Střelci: Lorenz 3 koše, Sahatciu 1, Kohl 1.

   

Závěrem slovo trenéra:
Musím naše děti pochválit, všichni nechali v Českých Budějovicích i poslední zbytky sil. Adam se Sárou družstvo střelecky potáhli, Jirkovi to padalo hlavně proti favoritovi z Kutné Hory, Marek s Michalem Hákem byli silní na doskoku a v obraně a holky Anička, Verča a Zuzka příkladně bojovaly, i když hrají o jednu věkovou kategorii výš. Samozřejmě, mrzí hlavně neproměněné penalty, když při takhle těsných zápasech nás každá z nich stála bod. Ale děti to asi přebraly od svých dospěláckých vzorů, tak aspoň potvrdily svou brněnskou příslušnost. Každopádně, máme první body sezóny a musíme se od těchto zápasů odrazit, poctivě pracovat na trénincích a výsledky přijdou, protože tenhle tým má potenciál.

 

   

Autor: Peter
Vydáno: 15.12. 2016 11:49
Přečteno: 569x
Hodnocení: 2.3 (celkem 138 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.