Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

První výhra byla nejblíž v sezóně

V neděli ráno odcestovali starší žáci na další kolo své soutěže do Prostějova. Proti nim nastoupil domácí lídr tabulky Prostějov a soupeř z dalekých Českých Budějovic, proti kterému uhráli v předchozím kole remízu.

 

Do prvního zápasu nastoupili Brňané s odhodláním porvat se o co nejlepší výsledek. Prostějov skóroval hned z prvního útoku a následně vedl 2:0. První koš Brna vstřelil Jirka Kohl. V průběhu druhé čtvrtiny šli Prostějovští do vedení již 4:1, ale před poločasem dokázali naši hráči snížit na přijatelných 4:3. Ze strany Prostějova to nebyl právě nejlepší zápas, toho jsme využívali a neustále se drželi na rozdíl jediného koše. Do střelecké listiny se zapsal i trochu netradiční střelec Marek Dlapa, který dal dokonce 2 koše! Před poslední čtvrtinou byl rozdíl ve skóre pořád pouze o jediný koš. Na začátku dal však Prostějov 2 rychlé koše, a proto trenér pustil na hřiště i hráče z lavičky, mezi nimi také Káju Ježkovou, pro kterou to byla premiéra ve starších žácích. Skóre uzavřel povedenou donáškou opět Marek Dlapa.


SK RG Prostějov - KK Brno 8:6 (poločas 4:3)
Sestava a koše Brna:
Útok: Sára Sahatciu (1 koš), Eliška Tothová (v 22.minutě střídala Kája Ježková), Jirka Kohl (2 koše), Michael Hák (v 33.minutě střídal Michal Toth).
Obrana: Anička Drobníková, Zuzka Herbstová, Adam Lorenz (1 koš), Marek Dlapa (2 koše).

 

Druhý zápas odehráli brněnští proti Českým Budějovicím. V minulém kole s nimi po 3 neproměněných penaltách prohráli o 1 koš a v dalším zápase remizovali. Proto si na ně věřili. Začátek zápasu hráčům vůbec nevyšel. V první čtvrtině za 10 minut pokazili nebo ztratili snad 8 nahrávek, čím se připravovali o jakékoliv útočné šance. Navíc Jihočechům padlo pár střel z dálky a na konci první čtvrtiny bylo skóre 0:4. Během přestávky mezi čtvrtinami bylo na dětech vidět, že moc chtějí a možná právě toto vyústilo do nervozity a zkažených nahrávek. Budějovice v druhé čtvrtině ještě navýšily své vedení na 5:0 a 6:1. Naštěstí na brněnské straně ubylo špatných nahrávek a před poločasem se podařilo snížit na 2:6. Hned na začátku druhého poločasu se trenér Peter odhodlal k hráčské výměně mezi čtverkami. Z původní sestavy nezůstal kámen na kameni. Pomocí vratných střídání se vyměnili z jedné čtyřky Sára a Jirka do druhé čtyřky namísto Adama a Aničky. Tyto změny okamžitě přinesly své ovoce. Hlavně Sára dostala od své nové obránkyně víc prostoru, to využila a vstřelila 3 koše. Probudil se také Míša Hák, který dostal víc prostoru pod košem a dokázal si s tím poradit. Vstřelil 2 koše po doskoku a hned bylo veseleji. Před poslední čtvrtinou již byl rozdíl pouze jediného koše. Do poslední části ale nenastoupil jeden z kluků z Českých Budějovic, a protože Sokol přicestoval s přesně 8 hráči, tak musel dohrávat v 7 lidech. Toho výborně využil Adam Lorenz, který měl neustále k dispozici asistenta a doskok. Sám přidal 2 koše a vybojoval penaltu, kterou bezpečně proměnil Míša Hák. Když pak Marek Dlapa využil chybné postavení obránce při volném hodu, bylo srovnáno na 10:10. Brňané dostali míč do svého útoku jako poslední. Do tlaku se dostal opět Adam Lorenz, ale v donášce byl faulován. Pár vteřin před koncem jsme tak měli šanci rozhodnout z penalty. Znovu se k ní postavil Míša Hák a ... bohužel jeho pokus byl dlouhý. Proto nám zůstala jenom remíza, již třetí v této sezóně. Možná jsme přišli o první výhru sezóny, ale po nepovedeném začátku zápasu jsme možná v remízu ani nevěřili. Děti však ukázaly skvělou bojovnost a otočily takřka prohraný zápas, za co je trenér jednoznačně pochválil.


KK Brno - KCC Sokol České Budějovice 10:10 (poločas 2:6)
Koše Brna (přesnou sestavu psát nebudu, protože se stejně po poločase komplet změnila):
Sára Sahatciu 3 koše, Michael Hák 3 koše, Adam Lorenz 2 koše, Marek Dlapa 2 koše, Anička Drobníková, Zuzka Herbstová, Eliška Tothová, Kája Ježková, Jirka Kohl, Michal Toth.

Autor: Peter
Vydáno: 24.1. 2017 20:26
Přečteno: 584x
Hodnocení: 2.2 (celkem 126 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.