Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: reprezentace

Rozhovor před ME s ... Eva Fridrichová

"Já pevně věřím, že budeme mít možnost bojovat o bronz." Takové odhodlání žene na ME Evu Fridrichovou. Podaří se českému týmu opravdu  vybojovat nějakou medaili?

   

1. Evi, Tebe po delší pauze opět nominovali do Českého reprezentačního výběru. Jsi za tuto šanci ráda? Jaká jsou Tvoje očekávání?

    

Upřímně, už jsem v tuto možnost ani trochu nedoufala. Jsem za šanci moc ráda. Zároveň mě ale naplňuje velkou nervozitou, jestli ještě vůbec budu schopna splnit veškerá očekávání. Samozřejmě pro to ale udělám maximum.

    

 

2. Jak bys hodnotila přípravu českého týmu před touto akcí? Lišila se nějak od těch, které jsi absolvovala v předchozích letech? A připravovala jsi se i individuálně?

    

Příprava byla poměrně intenzivní a postavená trošku jinak než v minulosti. Začalo se hodně s předstihem a na začátku byla dána šance opravdu velmi širokému spektru hráčů, které se začalo postupně zužovat. Velká část soustředění byla zaměřena na fyzickou přípravu, které jsem se snažila v rámci svých možností věnovat i individuálně. I když přiznávám, že původní ambiciózní plány jsem musela z různých důvodů trošku redukovat. Také náplň tréninků byla jiná než dřív. Styl hry ve světě se mění a tak i český tým se na to snaží reagovat.

     

3. Myslíš si, že mají Češi šanci získat na nadcházejícím ME medaili?  Jaký je Tvůj tip na výsledek? Které umístění bude úspěchem, a který naopak propadákem?

    

Šanci rozhodně mají, ale nebude to vůbec jednoduché. Nemáme snadnou skupinu a průběh turnaje se může vyvinout opravdu všelijak. Já pevně věřím, že budeme mít možnost bojovat o bronz. Povinné minimum, které ale určitě musíme splnit, je umístění do 9. příčky, abychom se alespoň kvalifikovali na mistrovství světa. Všechna ostatní místa by byla propadákem.

     

4. Myslíš si, že první zápas našeho týmu na ME, který sehraje s domácími Portugalci, bude nejdůležitějším a nejtěžším zápasem celého turnaje?

   

To rozhodně:-) První zápasy jsou vždycky velmi důležité, protože nastaví celkové herní sebevědomí hráčů a zajistí klid nebo nervozitu do dalších zápasů. V případě tohoto turnaje to ale platí dvojnásob. Čekají nás Portugalci, kteří nás v minulosti často nepříjemně potrápili. Navíc na domácí půdě, kde se budou chtít předvést a kde budou mít silnou podporu publika. Takže držte palce, ať to dobře dopadne!

  
5. Všechny svoje spoluhráče v reprezentaci velice dobře znáš, jsou to všichni zkušení hráči. Dokázala bys říct, v čem je síla českého týmu? A má náš tým i nějaké slabiny?

   

Přesně tak - všichni jsou to zkušení hráči, v čemž by měla být hlavní síla týmu. Jednotliví hráči mají určitě velké individuální kvality. Teď je jenom důležité, aby všechny tyto individuality byly schopny hrát jako tým:-))

   

Zítra se vám představí brněnská kapitánka Eliška Jonáková.


   reportérka Marie

 

 

Autor: Marie
Vydáno: 23.10. 2014 18:00
Přečteno: 860x
Hodnocení: 2.5 (celkem 321 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Rozhovor před ME s ... Petra Škrobová
Rozhovor před ME s ... Peter Bušík
Rozhovor před ME s ... Roman Věžník
Rozhovor před ME s ... Zuzana Bušíková
Rozhovor před ME s ... Eva Fridrichová
Rozhovor před ME s ... Eliška Jonáková
Rozhovor před ME s ... Lukáš Pazourek
Rozhovor před ME s ... Petra Škrobová
Rozhovor před ME s ... Lukáš Pazourek
Rozhovor před ME s ... Eva Fridrichová
Rozhovor před ME s ... Zuzana Bušíková
Rozhovor před ME s ... Eliška JonákováPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.