Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: reprezentace

Rozhovor před ME s ... Lukáš Pazourek

Borec na konec! Jak jinak začít tento článek. Tím bude dnes Lukáš Pazourek, který se na ME představí v rozhodcovském dresu. Od pískání brněnských žáků se propracoval mezi evropskou elitu - letos absolvoval již ME hráčů do 21let, teď už se prohání na ME seniorů!

      

1) Lukáši, byl jsi nominován jako rozhodčí na nadcházející ME do Portugalska. Byl jsi nominací překvapen? Jsi rád, že Tě oslovili?

  

Ano, nominace mě hodně potěšila, ale i strašně překvapila. Došla totiž jen pouhý měsíc před samotnou akcí, kdy IKF nejspíš nějaký rozhodčí vypověděl účast, tak šáhla po mně jako po náhradě. E-mail s pozvánkou mě zastihl na brněnských slavnostech vína, kde jsem byl s ostatními brněnskými korfbalisty, tak hned bylo o důvod víc ke konzumaci nějakého toho deci. :-)

   

2) Prosím, přibliž brněnským fanouškům, jaká byla Tvoje dosavadní kariéra rozhodčího. Jak dlouho už působíš jako rozhodčí v české lize?

   

S kariérou rozhodčího jsem začal zhruba v 16 letech. Tehdy jsem nemohl kvůli zranění hrát, a jelikož jsem nechtěl z prostředí korfbalu vypadnout, rozhodl jsem se udělat si licenci rozhodčího. Už tenkrát mi bylo známo, že rozhodčí mají možnost se postupem času podívat na mezinárodní akce, tehdy mě ovšem ani nenapadlo, že by se mi něco takového mohlo poštěstit. Následně proběhl mnoholetý postup, kdy jsem na začátku pískal pouze žákovské kategorie v Brně, později dorost a 1. ČKL a nakonec i ČKE - nejdříve jako asistent, poté i jako hlavní rozhodčí.

   

3) Měli jsme šanci, vidět Tě dělat pomezního rozhodčího na nedávném juniorském ME v Olomouci. Co Ti tento turnaj přinesl? Byl jsi spokojený s organizací turnaje a se svým výkonem?

  

Být asistentem rozhodčího na juniorském ME v Olomouci byl pro mě určitě zatím největší korfbalový zážitek. Kromě zážitků mi ale přinesl i spoustu emocí a zkušeností, zejména díky rozhodování kvalitních zápasů, ale i radám od zkušenějších mezinárodních rozhodčí i obou holandských členů Komise rozhodčích IKF, kteří na místě všechny rozhodčí řídili. Jinak co jsem tak sledoval, tak turnaj byl perfektně zorganizován a vše šlapalo. Organizátorům se povedlo odvést pořádný kus práce. Svůj výkon na hřišti si netroufám hodnotit.

   

4) Víš, co Tě přibližně v Portugalsku čeká? Musíš absolvovat nějaké fyzické testy? Jaký je program rozhodčího na takovém velkém mezinárodním turnaji?

  

Do Portugalska mířím na prvních pět dní šampionátu, kdy budu opět asistentem rozhodčího. Zatím není jisté u kterých zápasů, jelikož to bude známo až na místě. O čem ale vím, že mě čeká, je v předvečer zahájení tzv. beep test, tedy fyzický test sestávající z 20 metrového člunkového běhu, kdy se čas na uběhnutí daného úseku s postupem času zkracuje. Nenechávám tedy nic náhodě a poctivě se fyzicky připravuji. Mimo to moje příprava sestává i z našprtání se pravidel v angličtině. Program rozhodčího na turnaji je poměrně nabitý, dopoledne je většinou schůzka rozhodčích, kde se za pomoci videozáznamu analyzují zápasy z předchozího dne, upozorňuje se na chyby, ale zároveň i chválí. Odpoledne je pak na řadě samotné rozhodování zápasů, které končí až ve večerních hodinách. Na odpočinek tedy příliš času nezbývá.

   

5) Nejsi jen rozhodčí, ale i fanoušek českého týmu. Jaké si myslíš, že má Česká republika šance na medaili? Je vize medaile reálná?

   

Upřímně, díky novému systému turnaje si vůbec netroufnu tipnout konečné umístění českého týmu. I malé zaváhání v základní skupině může znamenat konec nadějí. Zároveň však většinu hráčů osobně znám a vím, že jsou to nejlepší, co český korfbal nabízí - všichni jsou kvalitními hráčkami i hráči. Navíc je v týmu spousta brněnských korfbalistů, což je pro mě dvakrát takovou radostí. Každopádně doufám, že některé zápasy českého týmu stihnu shlédnout, a budu jim fandit, jak jen to půjde.

  

reportérka Marie

Autor: Marie
Vydáno: 25.10. 2014 17:00
Přečteno: 1042x
Hodnocení: 2.5 (celkem 322 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Rozhovor před ME s ... Petra Škrobová
Rozhovor před ME s ... Peter Bušík
Rozhovor před ME s ... Roman Věžník
Rozhovor před ME s ... Zuzana Bušíková
Rozhovor před ME s ... Eva Fridrichová
Rozhovor před ME s ... Eliška Jonáková
Rozhovor před ME s ... Petra Škrobová
Rozhovor před ME s ... Eva Fridrichová
Rozhovor před ME s ... Zuzana Bušíková
Rozhovor před ME s ... Eliška JonákováPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.