Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: reprezentace

Rozhovor před ME s ... Petra Škrobová

Již příští sobotu startuje velice očekávané Mistrovství Evropy seniorů v Portugalsku. Brněnský klub na něm bude reprezentovat 7 zástupců. Zuřivá reportérka Marie se proto vydala každého z nich vyzpovídat! Dnes startujeme s Petrou Škrobovou.

  

   
1. Peťo, ty reprezentuješ s přestávkami Českou republiku již několik let. Byla jsi u všech velkých úspěchů českého týmu, to znamená, že Tvá sbírka medailí je nemalá. Jaká je šance, že svoji medailovou sbírku po nadcházejícím ME rozšíříš?

    

Podle mě tým na medaili dosáhnout může, ale musíme porazit klíčové soupeře, se kterými se nám v posledních letech příliš nedaří. Věřím v placku, jinak by bylo zbytečné tam jezdit, ne? Pokud budeme hrát, tak jak v tréninku a nebudeme dělat zbytečné chyby při ztrátě míče budeme hrát vyrovnané zápasy a věřím v to, že ze skupiny postoupíme na předních příčkách a budeme bojovat o placku.

    

2. Zažila jsi mnoho příprav na různé akce, co bys řekla, že se za tu dobu nejvíce změnilo? Byla letošní příprava něčím specifická? A co individuální příprava, děláš něco jinak než dříve, aby ses udržela ve formě?

    

Příprav bylo hodně, ale přijde mi, že tyto přípravy jsou nejvíc intenzivní, soustředění bylo spoustu, záleželo na každém, jak se k tomu postavil, jestli na sobě makal i přes léto, nebo jen jezdí na soustředění a tam si to oddře a jede dom. Když budu mluvit za sebe, tak jsem o prázdninách chodívala na různé sporty, kolo, volejbal, bedec, běhání - moc mě to nebaví, ale snažila jsem se chodit aspoň jednou týdně, ale vím, že v tomto by rezerva byla. Kdo mě trochu zná ví, že stejně nevydržím doma na zadku, takže se snažím něco dělat stále, konec přípravy je pro mě spíš zklamání. Jelikož věk člověk nezastaví a regenerace je prostě už jinde potýkám se s menšími potížemi, tenisový loket, achilovka ... tím chci říct, že teď spíš odpočívám a léčím se, nic navíc kromě plavání nedělám. Je pravda, že na každou akci jsem se vždy připravovala individuálně, přišlo mi to jako povinnost. Snažila jsem se dělat vždy něco navíc ..

    

3. Myslíš si, že první zápas našeho týmu na ME, který sehraje s domácími Portugalci, bude nejdůležitějším a nejtěžším zápasem celého turnaje?

   

Myslím si, že tento zápas rozhodne o tom, jestli budeme bojovat o dobré umístění, beru ho jako klíčový.

    

4. Všechny svoje spoluhráče v reprezentaci velice dobře znáš, jsou to všichni zkušení hráči. Dokázala bys říct, v čem je síla českého týmu? A má náš tým i nějaké slabiny?

   

Když se podíváte na nominaci, tak kromě dvou „mlaďochů" je tým cca kolem 30 let, je pravda, že kostra týmu je zhruba stejná, věřím tomu, že zkušenost a mix „mládí" je dobrá volba. Slabiny? Myslím si, že v minulosti mi přišly výběry víc jako tým. Ale toto může být můj subjektivní dojem, nějakou dobu jsem v repre nebyla, takže je to možná mnou J.

    

5. Jaká je nálada v českém týmu? Převládají ambice nad nervozitou? Připouští si český tým, že z důvodu těžké základní skupiny je hranice mezi úspěchem a neúspěchem velice malá?

    

Myslím si, že každý ví, jaká je hranice úspěchu a neúspěchu, jaké jsou zápasy klíčové. Musím říct, že o nálada je v pohodě, smějeme se a bavíme, nepřipouštíme si, že by byla nervozita, možná přijde až na místě před zápasem. Ale já nám věřím, že se podaří prolomit smůlu a budeme úspěšní.

    

Již zítra se můžete těšit na Petera Bušíka!

reportérka Marie 

Autor: Marie
Vydáno: 19.10. 2014 18:11
Přečteno: 785x
Hodnocení: 2.5 (celkem 341 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Rozhovor před ME s ... Peter Bušík
Rozhovor před ME s ... Roman Věžník
Rozhovor před ME s ... Zuzana Bušíková
Rozhovor před ME s ... Eva Fridrichová
Rozhovor před ME s ... Eliška Jonáková
Rozhovor před ME s ... Lukáš Pazourek
Rozhovor před ME s ... Lukáš Pazourek
Rozhovor před ME s ... Eva Fridrichová
Rozhovor před ME s ... Zuzana Bušíková
Rozhovor před ME s ... Eliška JonákováPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.