Sezóna 2017/2018

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp

Starší žáci vykročili do nadstavby 2 výhrami

V nedeľu skoro ráno našich starších žiakov čakala náročná cesta do Českých Budějovic. Cieľom bolo 1.kolo nadstavby o prvé až tretie miesto v lige starších žiakov, náš entuziazmus však pribrzdila o hodinu kratšia noc.

Na niektorých mladých korfbalistoch toto skoré ráno bolo poznať, všetci však prišli na toto nadstavbové kolo s odhodlaním potvrdiť 1.miesto po základnej časti. V nadstavbe však nikto nemá nič isté, pretože sa začína znovu od nuly. Preto bolo potrebné nič nepodceniť a makať celé zápasy naplno.

V prvom zápase bol našim súperom domáci tím Sokola. Ten nám v priebehu sezóny robil asi najväčšie problémy, keď nás porazil v Brně na domácom ihrisku. Preto v taktickej príprave na tento zápas tréneri nič nepodcenili. Prvým košom síce otvorila skóre naša kapitánka Sára, ale domáci následne strelili 3 koše za sebou a išli do menšieho trháku. Na to však výborne odpovedali naši mládežníci. Sériou 6 košov v rade nielenže otočili vývoj zápasu, ale vybudovali si rozhodujúci náskok. V tejto časti zápasu si výborný tlak vytváral Adam, z ktorého únikov do donášok vyťažil po prebratí obrancom 2 koše Dominik, okrem toho Adam zvládol aj penaltu. Na druhej strane zase vynikali naše dievčatá, keď dvojica Anička Literová s Verčou nedávali svojim súperkám žiadnu šancu. Na polčasovú prestávku sa tak išlo za stavu 8:5 v náš prospech. Celý druhý polčas sme si udržiavali vybudovaný náskok, ktorý nikdy neklesol pod 2 koše. Síce sme v druhom polčase dali len 4 koše vďaka našim dievčenským líderkám Sáre a Aničke, ale obrana pracovala výborne a súperov udržiavala neustále na odstupe aspoň 3 košov. Týmto rozdielom aj skončil úvodný zápas nadstavby a Brno si pripísalo prvé body.

KK Brno - KCC Sokol České Budějovice 12:9 (polčas 8:5)
Strelci Brna: Sára Sahatciu 4 koše, Anička Literová 3, Dominik Čarvaš 2, Jirka Kohl 1, Adam Lorenz 1, Verča Čarvašová 1, Anička Drobníková, Sam Franzki, Zuzka Herbstová, Tonda Jokl, Kája Krejčiříková, Ondra Kozel.

Druhý zápas nasledoval hneď po úvodnej výhre, súperom bol Prostějov. S ním naše družstvo v základnej časti tiež jeden zápas prehralo, ale bolo to v poslednom kole, kde sme nastúpili bez končiacich starších žiakov, takže si družstvo skúšalo zostavu na budúcu sezónu. Začiatok zápasu bol sľubný. Aj keď sme obdržali prvý koš, tak sme následne išli do vedenia 3:1, najmä vďaka 2 košom kapitánky Sáry. Potom sme si však asi začali myslieť, že celý tento zápas už bude pokračovať úplne bez problémov. Prostějov nám dal 4 koše po sebe a trochu sme znervózneli. Výborne však na to opäť reagovali naše holky, reprezentantka Anička Literová svojimi 2 košmi vyrovnala a následne nás poslala do vedenia podarenou strelou Anička Drobníková. Do polčasovej prestávky ešte Prostějov vyrovnal, a tak sa šlo na pauzu za vyrovnaného stavu 6:6. Druhý polčas sa naďalej niesol vo vyrovnanom duchu, ale trochu navrch sme mali my. Na každý koš Prostějova sme odpovedali 2 košmi po sebe, čo vyústilo do vedenia 12:9. V závere zápasu nám však už viditeľne dochádzali sily a nedokázali sme dať ďalší koš. Naopak Prostějov sa 2 košmi dotiahol a v poslednej minúte mal ešte šancu na vyrovnanie. Svoj posledný útok ale nevyužil, a preto sme sa z druhej výhry radovali my.

KK Brno - SK RG Prostějov 12:11 (polčas 6:6)
Strelci Brna: Anička Literová 5, Sára Sahatciu 2, Jirka Kohl 2, Adam Lorenz 2, Anička Drobníková 1, Dominik Čarvaš, Verča Čarvašová, Sam Franzki, Zuzka Herbstová, Tonda Jokl, Ondra Kozel, Kája Krejčiříková.

Celkovo sa v 1.kole nadstavby ukázala naša silná stránka, ktorú chceme v týchto rozhodujúcich zápasoch využívať. Naše dievčatá dali dve tretiny všetkých našich košov, zatiaľčo u súperov to bolo opačne, keď väčšinu košov dávali ich chlapci. Túto prevahu našich dievčat chceme využiť aj v zostávajúcich zápasoch nadstavby a vybojovať si tak postup na domáce finále v Brně 28. dubna. Držte nám palce aj naďalej. 

Autor: Peter
Vydáno: 3.4. 2018 21:48