Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: reprezentace

Vendy na MS hráčů do 19let

Velikonoční víkend patří každoročně v korfbalovém světě Mistrovství světa hráčů do 19let. V letošním roce se ho účastnila i Vendy Jemelíková, která byla benjamínkem českého výběru. Jaké jsou její zážitky z turnaje? Dále si můžete přečíst i pocity hrdých rodičů.

    

Vendy, v minulých dnech jsi se jako nejmladší hráčka účastnila juniorského Mistrovství světa hráčů do 19let. Jak a kdy jsi se dozvěděla o nominaci do širšího výběru?

  Od našeho klubového trenéra a následně přišla i oficiální pozvánka od reprezentačních trenérů.


Bylo pro tebe velké překvapení, že jsi se dostala do výběru, jako úplně nejmladší? Musela jsi plnit nějaké speciální úkoly jako benjamínek týmu?

  Překvapení to pro mě bylo. Musela jsem se začít zlepšovat jak fyzicky tak technicky, abych stačila tempu starších hráčů. Naštěstí nosit pití a míče jsem nemusela :D

 

Jak probíhala celá příprava? Kolik jste měli soustředění? Byla příprava zaměřena pouze na korfbal nebo jste měli i jiné aktivity?

  Celkem jsem absolvovala tři reprezentační soustředění ze čtyř. Dvě byly zaměřené klasicky na korfbal a na fyzickou kondici. Na poslední soustředění jel už pouze užší výběr 8 holek a 8 kluků. Tohle soustředění bylo spíše zaměřené na stmelování kolektivu jak se říká Teambuilding a poznání nových spoluhráčů. Hráli jsme společenské hry a soutěže .Měli jsme si také dovést společenské oblečení. Soustředění se mi velice líbilo a bylo velice pěkně připravené.

 

Kdy jste se dozvěděli o konečné nominaci? Jaká byla tvoje první reakce, když jsi se dozvěděla, že jsi ve výběru, který odjede do Holandska?

  O konečné nominaci jsme se dozvěděli poslední den na soustředění. Abych pravdu řekla překvapilo mě to, o něčem takovém se mi ani nesnilo:)Byla jsem ráda, že se můžu zúčastnit takové velké události a zúročit tak celoroční trénování a něčemu novému se přiučit.

 

Kde se turnaj odehrál? Kde jste byli ubytováni a jaká byla celková atmosféra turnaje?

  Turnaj se konal v Holandsku v přímořském městě Leeuwarden. Ubytovaní jsme byli v nedaleké vesnici v holandských rodinách. O tento turnaj byl nejen v Holandsku velký zájem. Na zápasy se chodilo dívat hodně lidí, atmosféra byla skvělá, on-line přenosy zápasů , net praskal ve švech.

 

První den jsi nastoupila, po dvou porážkách českého výběru, až do zápasu s regionálním výběrem Holandska a podařilo se ti vstřelit hned dva koše. Popiš, jak k tomu došlo?

  Ve dvanácté minutě se mi podařilo uvolnit se a vstřelit koš z větší dálky. Podruhé jsem se prosadila při útěku na dvojtakt po chybné obraně holanďanky:) Celkově pro mě byly zápasy přínosné a určitě jsem z nich získala cenné zkušenosti, za které jsem ráda.

 

Celkově jsi na turnaji vstřelila 9košů. Kterého z nich si nejvíce ceníš a na který budeš vzpomínat?

  Nejvíce si cením koše, který jsem dala ve druhé minutě zápasu proti Belgii. Nikdo nečekal, že by Belgie hned v úvodu zápasu mohla prohrávat. Rozhodčí ani nezaznamenali, kdo ho vstřelil a připsali ho jinému hráči našeho týmu. Samozřejmě za všechny koše jsem ráda:)

 

Česká reprezentace nakonec získala konečné 9.místo, ikdyž cíl týmu byl jistě vyšší. Jaká byla atmosféra v týmu a jaký je tvůj pocit z tohoto turnaje? A motivace do budoucna!

Myslím si, že je škoda prohry proti Portugalsku, kde jsme prohráli pouze o jeden koš a kde zápas byl velice vyrovnaný a až do poslední chvíle se nevědělo kdo vyhraje. Stejně tak proti Německu, kdy nám výhra utekla pouze o tři koše. Zápasy ve skupině byly velice vyrovnané, bohužel štěstí stálo na straně soupeře .Atmosféra v týmu byla úžasná, byli jsme namotivovaní uhrát co nejlepší výsledky. Získali jsme nové zkušenosti a odehráli jsme spoustu skvělých zápasů a přiučili se novým věcem.

 

Jak prožívali vše kolem přípravy a samotného turnaje její rodiče?


Kdy a jak jste dozvěděli o nominaci Vendy do širšího výběru reprezentace do 19-ti let? V době první nominace měla, jako vůbec nejmladší hráčka výběru, pouhých 15let?

  Tuto neočekávanou informaci jsme se dozvěděli na podzim od Vendy a k té se zpráva donesla od trenéra Jakuba Máši. 


Věřili jste, že má šanci se nakonec probojovat do týmu, který pojede reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa hráčů do 19-ti let?

  Vzhledem k tomu že byla nejmladší, jsme její  konečnou účast na Světovém poháru neočekávali.
  Brali jsme její účast na přípravných soustředěních jako výbornou průpravu a trénink. Avšak Vendy zabrala a věřila si, že by se opět mohla do Holandska podívat...


Výběr se postupně zužoval a Vendy stále zůstávala? Jaká byla vaše reakce, když jete zjistili, že je v konečné nominaci a za 4 dny! odjíždí do Holandska?

  Začali jsme péci bábovku do autobusu :)  Byla gratulace a pochvala.


Sledovali jste někde zápasy českého výběru? Měli jste od Vendy zprávy přímo z dějiště turnaje?

  Informace o dění jsme především získávali na web. stránkách Světového poháru : http://www.u19kwc.com/teams/czech-republic/.  Zde bylo možné některé zápasy sledovat on- line. Bohužel nejvyrovnanější zápasy naší reprezentace s Portugalskem a poté s Německem nebyly nasnímané kamerou. Sledovali jsme však on-line výsledky, což bylo velmi napínavé. Především 1. zápas s Portugalskem, kde naši vedli 2:0, poté soupeř vyrovnal a dále náskok týmů byl vždy jen o koš a neustále se vyrovnávalo. Bohužel závěr se podařil soupeři a vyhrál 7:6.
  Rozdíl s psaným záznamem utkání byl v porovnání se záznamy z loňského SP U16 ochuzen o zápis základní sestavy a střídání. Avšak videa z utkání byla zdařilá.
  Hodně informací a postřehů bylo na web. stránkách Českého korfbalového svazu.
  S Vendy jsme byli neustále ve spojení. Neustále jsme fandili na dálku a drželi našim pěsti.


Bude mít pro ni účast na tomto turnaji pozitivní vliv i pro další korfbalovou kariéru?

  Tak určitě .....:)
  Každý takovýto turnaj s kvalitními týmy je pro hráče obohacující. Uvědomí si, že lze sehrát vyrovnané zápasy s kýmkoliv, vyjma Holanďanů, kteří jsou korfbalově někde jinde. Předpokladem je hrát s chutí a radostí, bojovat jako lev a chtít vítězit. Občas i trošku toho štěstíčka.

   

 

Autor: jakma
Vydáno: 10.4. 2015 19:15
Přečteno: 1085x
Hodnocení: 2.5 (celkem 332 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.