Sezóna 2017/2018

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

Korfbalový kemp

Zlato ve starších žácích ukořistili brněnští korfbalisté

Titul je zřejmě ve správných rukou. Brněnští starší žáci ve finále nejvyšší korfbalové soutěže přehráli v domácím prostředí Prostějov 13:8 a potvrdili tak postavení z tabulky po základní části, kterou jasně opanovali. „Musím hráče dost pochválit, hráli bez větších chyb. Povedl se nám začátek utkání a to nás uklidnilo," zářil brněnský kouč Peter Bušík, jenž ještě ve stejný den jako hráč absolvoval extraligové finále.

Finále ještě předcházel boj o bronzové medaile, v kterém se radovali hráči Českých Budějovic, kteří přehráli 10:7 Kutnou Horu, ačkoli v poločase byl stav 5:5.

Prostějov se na dostřel brněnským korfbalistům dostal jen v jednu chvíli, kdy na tabuli svítil stav 9:7. Domácí hráči se však nenechali rozhodit a díky Anně Literové opět Hanákům odskočili na větší rozdíl. „Samozřejmě jsme teď trochu zklamaní, ale je to asi spravedlivé. Brňané nás předčili a byli lepší. Musím jim pogratulovat. Na začátku sezony bychom takové umístění asi brali. První dva zápasy roku jsme totiž prohráli a moc valně to nevypadalo," povídal trenér poraženého týmu Martin Šnévajs.

Domácí hráči finálové klání dohrávali v euforii. „Už asi pět minut před koncem jsem věděl, že je to naše. Už jsem ani moc nevnímal, co se děje na hřišti. Poslal jsem hrát náhradníky a pomalu jsme začali slavit," líčil Bušík.

Jeho svěřenci se přitom odrazili k titulu ze dna. Dva roky po sobě totiž obsadili v nejvyšší soutěži starších žáků poslední místo, letos však zamířili až na nejvyšší příčku. „Už minulý rok jsme v posledních dvou utkáních sezony porazili finalisty z Kutné Hory a z Prostějova. Pomalu jsme se zvedali a věřil jsem, že to bude v letošní sezoně lepší. To se nakonec ukázalo," vyprávěl brněnský lodivod.

Finále:

SK RG Prostějov - KK Brno 8:13

Poločas: 3:6. Rozhodčí: Kolářová, Milichovský. Nejlepší střelci: Literová 5, Sahatciu 3, Lorenz, Čarvaš oba 2 - Ošťádal 5, Dušek, Valenta, Bartošová všichni 1.

O 3. místo:

SK Respo Kutná Hora - KCC Sokol České Budějovice 7:10

Poločas: 5:5. Rozhodčí: Báder, Minarčík. Nejlepší střelci: Šťastný 4 - Buzková, Součková, Nevludová všechny 3.

Konečná tabulka Korfbalové ligy starších žáků:

1. KK Brno

2. Prostějov

3. České Budějovivce

4. Kutná Hora

5. Náchod

6. Znojmo

Autor: Admin
Vydáno: 29.4. 2018 21:15
Hodnocení: 1 (celkem 6 hlasů)