Autor: jakma | Vydáno: 12.9. 2015 12:02 | Adresa: http://www.korfbalbrno.cz/clanek-brnensti-hraci-v-reprezentacich-726.html

Brněnští hráči v reprezentacích

Reprezentační výběry ČR se v této době připravují na své vrcholy a v nich figuruje několik brněnských zástupců. Pojďme se ohlédnout za kategorií seniorů a mládežnického výběru U19.

  

Seniorská reprezentace se připravuje na blížící se MS. To se koná 30.10.-8.11.2015 v Belgii. V původním výběru figurovalo hned 5 brněnských hráčů - dva svou nominaci museli odmítnou z pracovních důvodů Eva Fridrichová a Roman Věžník. Další ve výběru stále jsou a bojují o konečnou nominaci na MS - Eliška Jonáková, Štěpánka Jonáková, Petra Škrobová.

 

Reprezentaci čeká ještě několik soustředění a přátelských zápasů. Nejblíže se přátelské utkání odehraje 26.9.2015 od 15:30 v Kostelci na Hané. Tam jsou samozřejmě zváni i všichni fanoušci. Soupeřem českého výběru bude tým Anglie.

 

soustredeni

 

V plném proudu je také příprava reprezentace do 19let, kde figurují naši hráči Vendula Jemelíková a Filip Kovář, hostující Dominika Drábková a přestupující Marek Pospíšil. Všichni tito hráči se o víkendu účastnili mezinárodního turnaje v Prievidze, kde se svým týmem obsadili 6.místo. I tato reprezentace má připraveno velké množství soustředění s vrcholem na mládežnickém Mistrovství světa U19  v Holandsku. Držme jim tedy palce, aby se do výběru dostali a uhráli pěkný výsledek. 

   
   
soustredeni