Turnaj druhé garnitury, kde je však mnohem větší šance na celkovou výhru. To se dá říct o mezinárodním Europa Shieldu, který od pátku do neděle čeká na brněnské korfbalisty. Na akci startuje osm evropských celků, účast mají zapovězenou týmy z Nizozemska a Belgie, tedy dvou korfbalových velmocí.

Brňané předešlé tři roky absolvovali nejprestižnější Europa Cup, po loňském druhém místě v extralize však letos účast na turnaji mistrů oželí. „Nebereme to tak, že jedeme na horší turnaj, těšíme se stejně. Máme větší šanci na úspěch a očekávám pěknou akci,“ vyhlíží brněnská kapitánka Eliška Jonáková.

Na Korfbal klub čekají v portugalském městě Odivelas ve čtyřčlenné skupině postupně týmy Norwiche z Anglie, katalánské Barcelony a domácí výběr Korf Lx Project. V neděli přijdou na řadu vyřazovací boje. Do semifinále postoupí první dva celky z obou skupin, zbylé týmy hrají o umístění. „Cíl představuje medaile. Jestli na ni máme, ukáže až turnaj. Věřím, že i když výsledky a hra v posledních ligových kolech nebyla úplně optimální, tak se na turnaji semkneme a uhrajeme dobrý výsledek. Hra na mezinárodní scéně určitě hráče nakopne k lepším výkonům,“ myslí si brněnský kouč Jakub Máša.

Vedle nepřesvědčivých výkonů v posledních dvou extraligových kolech, kdy vedoucí tým extraligy utrpěl první dvě porážky sezony, může Brňany znepokojovat i zranění dvou opor. „Ivan Vávra i Vendy Jemelíková patřili do základní sestavy. Sice se naopak po dlouhé zranění vrací Lenka Faltýnková a Martin Skála, ale ti nejsou ještě úplně rozehraní,“ říká Máša. „V extralize to nebylo ideální, ztratila se nám střelecká jistota. Snad to bude v Portugalsku lepší,“ dodává Jonáková.

Sestava Brna: Eliška Jonáková, Štěpánka Jonáková, Dominika Drábková, Barbora Dvořáková, Martina Weissová, Sára Sahatciu, Lenka Faltýnková, Jan Šedý, Ondřej Fridrich, Peter Bušík, Jiří Ziegler, Ondřej Sládek, Adam Lorenz, Martin Skála

Program Brna na Europa Shieldu:

pátek 26.1.2018 20:55 KC Norwich Knights (Anglie) – Korfbal klub Brno

sobota 27.1.2018 10:50 KC Barcelona (Katalánsko) – Korfbal klub Brno
sobota 27.1.2018 16:05 Korfbal klub Brno – Korf Lx Project (Portugalsko)

neděle 28.1.2018 semifinále, zápasy o umístění, zápas o 3. místo, finále

Soupeři Brna a evropské turnaje:

KC Norwich Knights: první účast
KC Barcelona: Europa Shield 2017 – 6.místo, Europa Shield 2016 – 1.místo, Europa Shield 2015 – 7. místo, Europa Cup 2014 (turnaj mistrů) – 7.místo
Korf Lx Project: první účast

Výsledky, on-line a videa z Europa Shieldu na:  https://www.worldkorfball.org/competitions/ikf-europa-korfball-shield-ikf-es-106