KLUCI S HOLKAMA, HOLKY S KLUKAMA

Korfbal je vysoce návykový sport. Dokud jej neznáš, klidně se bez něj obejdeš, ale jakmile si poprvé hodíš míčem na koš, korfbal tě chytí a nikdy nepustí.

CO JE KORFBAL?

Korfbal je jednoduchá hra, kterou se naučíš za pár minut. Je to dynamický sport s důrazem na týmovou spolupráci, ve kterém každý najde svou silnou stránku. A je stejně dobrý pro kluky i holky.

Rozšiřujeme naše řady o nové členy a hledáme právě TEBE!

SMÍŠENÝ SPORT

Společná aktivita holek i kluků vytváří lepší vztahy, které se pak zrcadlí i mimo

SPOLUPRÁCE

Bez pomoci spoluhráčů nemůžeš vyhrát. Spolupráce je klíčem k úspěchu celého týmu.

RADOST A VÍTĚZSTVÍ

Propadni kouzlu týmové euforie. Sdílená radost je dvojitá radost.

PŘÁTELSTVÍ

Jednou korfbalista – vždycky korfbalista. Trávíme spolu volný čas i mimo tréninky a zápasy.

Pravidla korfbalu?

Co je korfbal?

Korfbal klub Brno stojí za 25 lety korfbalu v Brně!

Korfbal klub Brno je sportovním oddílem, který se již více než 25 let věnuje míčovému, původem holandskému sportu – korfbalu. Korfbal klub Brno je nositelem několika titulů mistrů České republiky v různých věkových kategoriích

V současnosti klub tvoří téměř 150 osob – hráčů, hráček, trenérů, trenérek, rozhodčích atd. Je tak jedním z nejsilnějších korfbalových klubů nejen v České republice, ale ve středoevropském prostoru vůbec.

Kromě působení v nejvyšší české korfbalové lize – extralize, kde seniorský tým pravidelně bojuje o titul Mistra ČR, se momentálně klub orientuje hlavně na práci s mládeží a rozvoji korfbalu v jihomoravském regionu. Právě práce s mládeží umožňuje každorodčně vysílat hráčky a hráče do výběrů českých reprezentací ve všech věkových kategorií,což umožňuje brněnským odchovancům cestovat po světě a hájit barvy České republiky v zahraničí.

ČLENEK A ČLENŮ

dětí všech věkových kategorií

TRÉNINKŮ TÝDNĚ

KAM SE S KORFBALEM DOSTANU?

Přes méně známý sport je velká možnost se dostat do reprezentace a podívat se do různých koutů světa.

CO JSME VYHRÁLI?

Korfbal klub Brno má aktuálně 19 týmů v soutěžích Českého korfbalového svazu. Českou republiku už tedy známe dost dobře!

KDE V ZAHRANIČÍ JSME BYLI?

REPREZENTACE ČR

Díky kvalitnímu tréninku i zázemí je Korfbal klub Brno je pravidelným dodavatelem hráčů do reprezentací České republiky. Tak zamakej, dostaň se do reprezentace a procestuj s korfbalem celý svět.

JAK KORFBAL VYPADÁ?

PROČ NÁS KORFBAL BAVÍ?

• “Ke korfbalu jsem se dostal víceméně náhodou už před 25 lety, kdy jsem hrál ještě vrcholově fotbal. A korfbal mě totálně pohltil. Atmosféra ve smíšeném týmu je naprosto odlišná od jiných týmových sportů. Můžete ho hrát na mezinárodní úrovni i jen tak pro radost. Korfbal je vysoce návykový a když vás jednou chytne, už vás nepustí. Pro mě už to není jen sport, je to můj životní styl!”

Ondřej Fridrich
    Předseda klubu, hráč a mezinárodní rozhodčí

• “S korfbalem jsem začal v roce 1990 jako hráč a věnoval se i trenérství a řízení klubu. Když jsem později zvažoval, jaký sport bude dělat moje dcera, vzal jsem jí do Bystrce, kde probíhaly dětské korfbalové tréninky. Dceru to chytlo stejně jako kdysi mě. A já se ke korfbalu vrátil jako trenér a vracím mu tak vše, co mi v minulosti dal jako hráči.”

Vladimír Ježek
    Trenér mládeže a bývalý hráč

• “S korfbalem jsem začala, když mi bylo 11. Dal mi spoustu přátel, ale hlavně zážitků. Nic se totiž nevyrovná tomu, když člověk stojí na palubovce před zaplněnou halou, na sobě má dres v národních barvách a slyší českou hymnu. Ale jeden zážitek to trumfuje. A to, když jsem jako kapitánka dorosteneckého týmu Brna mohla zvednout nad hlavu pohár mistrů ČR.”

Vendula Jemelíková
    Hráčka KK Brno, reprezentantka ČR

• “Korfbal jsem začala hrát ještě na základní škole a pokračovala během gymnázia i studia na vysoké škole. Po návratu z pracovní stáže v Austrálii jsem se do klubu vrátila nejen jako hráčka, ale také jako trenérka. Můžu tak přispět k rozvoji týmu a předat své zkušenosti dalším generacím mladých korfbalistů a korfbalistek.”

Barbora Dvořáková
    Hráčka KK Brno a trenérka mládeže

KONTAKTUJTE NÁS

Pokud tě korfbal zaujal a chceš si ho zkusit, nech nám na sebe kontakt a my se ti ozveme. Těšíme se na tebe!