KLUCI S HOLKAMA, HOLKY S KLUKAMA

Korfbal je totálně návykový sport. Dokud ho neznáš, klidně se bez něj obejdeš, ale jakmile si poprvé hodíš míčem na koš, korfbal tě chytí a nikdy nepustí.

CO JE KORFBAL?

Korfbal je jednoduchá hra, kterou se naučíš za pár minut. Je to dynamický sport s důrazem na týmovou spolupráci, ve kterém každý najde svou silnou stránku. A je stejně dobrý pro kluky i holky.

Rozšiřujeme naše řady o nové členy a hledáme právě TEBE!

SMÍŠENÝ SPORT

Společná aktivita holek i kluků vytváří lepší vztahy, které se pak zrcadlí i mimo 

SPOLUPRÁCE

Bez pomoci spoluhráčů nemůžeš vyhrát. Spolupráce je klíčem k úspěchu celého týmu.

RADOST A VÍTĚZSTVÍ

Propadni kouzlu týmové euforie. Sdílená radost je dvojitá radost.

PŘÁTELSTVÍ

Jednou korfbalista – vždycky korfbalista. Trávíme spolu volný čas i mimo tréninky a zápasy.

Pravidla korfbalu?

Co je korfbal?

Korfbal klub Brno stojí za 25 lety korfbalu v Brně!

Korfbal klub Brno je sportovním oddílem, který se již více než 25 let věnuje míčovému, původem holandskému sportu – korfbalu. Korfbal klub Brno je držitelem několika titulů mistrů České republiky v různých věkových kategoriích.

V současnosti klub tvoří více než 350 členů – hráčů, hráček, trenérů, trenérek, rozhodčích atd. Je tak jedním z nejsilnějších korfbalových klubů nejen v České republice, ale v celé střední Evropě.

Kromě působení v nejvyšší české korfbalové lize – extralize, kde seniorský tým pravidelně bojuje o titul Mistra ČR, se momentálně klub orientuje hlavně na práci s mládeží a rozvoji korfbalu v jihomoravském regionu. Právě práce s mládeží umožňuje každorodčně vysílat hráčky a hráče do výběrů českých reprezentací ve všech věkových kategorií,což umožňuje brněnským odchovancům cestovat po světě a hájit barvy České republiky v zahraničí.

ČLENEK A ČLENŮ

dětí všech věkových kategorií

VÝBĚR Z TRÉNINKŮ TÝDNĚ

Tak jo, přesvědčili jste mě!

Pojďme se domluvit, jak a kde s korfbalem začít.

Varování: Tohle rozhodnutí může změnit tvůj život 🙂

KAM SE S KORFBALEM DOSTANU?

Korfbal je sice malý sport, ale se spoustou velkých příležitostí. Jsme jeden z nejúspěšnějších korfbalových klubů v ČR, jezdíme hrát po celé Evropě a když na sobě budeš makat, s reprezentací ČR se podíváš do celého světa. 

CO JSME VYHRÁLI?

Korfbal klub Brno má aktuálně 19 týmů v soutěžích Českého korfbalového svazu. 

V sezóně 2017-18 jsme získali 4 tituly v 5 věkových kategroriích a navrch přidali 1 bronz.

KDE V ZAHRANIČÍ JSME BYLI?

Díky úspěchům v českých soutěžích jsme pravidelným účastníkem evropských pohárů a i z nich se neradi vracíme bez medailí.

Naši žáčci se zase každý rok jezdí učit korfbal do Holandska.

REPREZENTACE ČR

Díky kvalitnímu tréninku i zázemí je Korfbal klub Brno pravidelným dodavatelem hráčů do reprezentací České republiky.

Tak zamakej, dostaň se do reprezentace a procestuj s korfbalem celý svět.

JAK KORFBAL VYPADÁ?

PROČ NÁS KORFBAL BAVÍ?

 • “Ke korfbalu jsem se dostal víceméně náhodou už před 25 lety, kdy jsem hrál ještě vrcholově fotbal. A korfbal mě totálně pohltil. Atmosféra ve smíšeném týmu je naprosto odlišná od jiných týmových sportů. Můžete ho hrát na mezinárodní úrovni i jen tak pro radost. Korfbal je vysoce návykový a když vás jednou chytne, už vás nepustí. Pro mě už to není jen sport, je to můj životní styl!”

  Ondřej Fridrich
  Předseda klubu, hráč a mezinárodní rozhodčí


 • “S korfbalem jsem začal v roce 1990 jako hráč a věnoval se i trenérství a řízení klubu. Když jsem později zvažoval, jaký sport bude dělat moje dcera, vzal jsem jí do Bystrce, kde probíhaly dětské korfbalové tréninky. Dceru to chytlo stejně jako kdysi mě. A já se ke korfbalu vrátil jako trenér a vracím mu tak vše, co mi v minulosti dal jako hráči.”

  Vladimír Ježek
  Trenér mládeže a bývalý hráč


 • “S korfbalem jsem začala, když mi bylo 11. Dal mi spoustu přátel, ale hlavně zážitků. Nic se totiž nevyrovná tomu, když člověk stojí na palubovce před zaplněnou halou, na sobě má dres v národních barvách a slyší českou hymnu. Ale jeden zážitek to trumfuje. A to, když jsem jako kapitánka dorosteneckého týmu Brna mohla zvednout nad hlavu pohár mistrů ČR.”

  Vendula Jemelíková
  Hráčka KK Brno, reprezentantka ČR


 • “Korfbal jsem začala hrát ještě na základní škole a pokračovala během gymnázia i studia na vysoké škole. Po návratu z pracovní stáže v Austrálii jsem se do klubu vrátila nejen jako hráčka, ale také jako trenérka. Můžu tak přispět k rozvoji týmu a předat své zkušenosti dalším generacím mladých korfbalistů a korfbalistek.”

  Barbora Dvořáková
  Hráčka KK Brno a trenérka mládeže


Zbývá už jen poslední krůček

Ještě pořád váháš?
Pojďme společně vymyslet, jak ti můžeme pomoci objevit kouzlo tohoto nádherného sportu jménem korfbal.