Bavíme se korfbalem už víc než 25 let!

Historie Korfbal klubu Brno

Korfbal klub Brno (KK Brno) je zapsaným spolkem, který byl založen v roce 1991.

Více než 25 let se věnuje podpoře korfbalu v Brně a jeho okolí. Korfbal klub Brno je nositelem několika titulů mistrů České republiky v různých věkových kategoriích

V současnosti klub tvoří přes 300 členů – hráčů, hráček, trenérů, trenérek, rozhodčích, funkcionářů atd. Je tak jedním z největších korfbalových klubů nejen v České republice, ale v celém středoevropském regionu.

Kromě působení v nejvyšší české korfbalové soutěži – extralize, kde seniorský tým pravidelně bojuje o titul mistra ČR, se momentálně klub orientuje hlavně na práci s mládeží a na rozvoj korfbalu v jihomoravském regionu. Právě práce s mládeží umožňuje každoročně vysílat hráčky a hráče do výběrů českých reprezentací ve všech věkových kategorií, a ti mohou cestovat po světě a hájit barvy České republiky i města Brna v zahraničí.

Svými úspěchy patří KK Brno mezi nejúspěšnější korfbalové kluby v ČR. Důraz, který klade vedení klubu na rozvoj členské základny, se projevil v roce 2018, kdy KK Brno získalo hned 4 tituly mistrů ČR z 5 věkových kategorií.

Tak šel s námi čas

Historie a největší úspěchy KK Brno

• 1991 – založení sdružení Korfbal club Brno
  • 1995 – sloučení korfbalových klubů KC Brno a Technika Brno
  • 1996 – 1. historický titul mistrů ČR pro Brno – v kategorii dorostu
  • 1997 – pod hlavičkou MU Brno získali hráči Brna titul mistrů Evropy univerzitních týmů (EUCK)
  • 2001 – nucený sestup z extraligy do nižší soutěže
  • 2002 – návrat do extraligy
  • 2003 – formální přechod pod hlavičku VSK VUT Brno
  • 2007 – 2. místo v České korfbalové extralize – kategorie dospělých
  • 2007 – organizace 24h korfbalového maratonu v Brně – zápis do České knihy rekordů
    • spolupráce na organizaci MS v korfbalu v Brně – start projektu Korfbal do škol
    • návrat pod hlavičku Korfbal klub Brno
  • 2013 – 3. místo na turnaji Europa Shield v Třeboni (CZE)
  • 2015 – historicky první účast na turnaji mistrů evropských zemí – Europa Cup (náhradníci za KCC Sokol Č. Budějovice)
    • 1. titul mistrů ČR v kategorii dospělých
  • 2016 – 2. titul mistrů ČR v kategorii dospělých
  • 2017 – titul mistrů ČR v kategorii dorostu
  • 2018 – 3. místo na turnaji Europa Shield v Lisabonu (POR)
    • titul mistrů ČR ve 4 věkových kategoriích – dospělí, dorost, starší žáci, minižáci
    • do školních turnajů v projektu Korfbal do škol zapojujeme ročně více než 1200 dětí
  • 2019 – 7. místo na turnaji mistrů Europa Cup v Kortrijku (BEL)
    • 2. titul mistrů ČR v kategorii minižáků

ČLENEK A ČLENŮ

dětí všech věkových kategorií

TRÉNINKŮ TÝDNĚ

KONTAKTUJ NÁS

Pokud tě korfbal zaujal a chceš si ho zkusit, nech nám na sebe kontakt a my se ti ozveme. Těšíme se na tebe!