Ztráty na obou stranách byly značné, o něco líp se s nimi vyrovnalo Brno. Letošní čtvrtý, tedy poslední dvojzápas dvou úhlavních extraligových soků Brna a Českých Budějovic poznamenaly velké absence v obou týmech. Lépe se s nimi nakonec poprali Jihomoravané, kteří zvítězili 18:12 a 20:14.

„Ztráty zápasy hodně ovlivnily. Šlo to poznat i na hře. My jsme měli přeci jen víc náhradníků, což nám pomohlo,“ soudil brněnský kouč Jakub Máša.

České Budějovice postrádaly duo ostrostřelců Jakub Bláha, Vlastimil Krejčí a jejich koše scházely. S Brnem Jihočeši sice herně držely krok, jenže je srážela horší úspěšnost střelby a únava v závěru obou utkání. „Bylo to pro nás hodně náročné. S rostoucí únavou klesá koncentrace, což je pak znát hlavně na střelbě,“ vysvětlila českobudějovická opora Martina Klacková.

V případě bojů Brna s Budějovicemi se letošní extraligový ročník podobá tomu minulému. Z osmi zápasů Korfbal klub vyhrál hned sedmkrát. Loni měl v základní části také velkou převahu, jenže ve finále mu to nebylo nic platné, protože ho v něm České Budějovice překvapily. „Ač jsou letos výsledky občas jednoznačné, hra tak nevypadá. Podobné to bylo i loni. Finále je pak úplně jiný zápas, myslím, že šance budou na obou stranách podobné,“ vyhlížela Klacková. „Je trochu škoda, že jsme si chtěli okouknout soupeře směrem k finále. Kvůli absencím nám však dvojutkání moc neřeklo,“ přidal Máša.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol  18:12
Poločas: 7:6.
Rozhodčí: Denisa Kolářová, Tomáš Voda.
Nejlepší střelci: Bušík Peter 5, Jonáková Eliška 3, Jonáková Štěpánka 3, Skála Martin 3 – Hurdálková Tereza 3, Pešák Petr 3, Hurdálková Gabriela 2, Jiřička Martin 2.

Brno, KK : České Budějovice, KCC Sokol 20:14
Poločas: 9:7.
Rozhodčí:
Tomáš Voda, Denisa Kolářová.
Nejlepší střelci:  Drábková Dominika 6, Bušík Peter 4 – Mensová Anežka 4, Hurdálková Tereza 3.

Tabulka:

1.  Brno, KK                                  22 16 1 5    400:340    33