Až do posledného kola nadstavby museli čakať naši starší žiaci na potvrdenie postupu do finále Ligy starších žiakov. O to väčšia úľava to bola, keď postup potvrdili už v prvom zápase tohto nadstavbového turnaja.

Na potvrdenie finálovej miestenky stačilo nášmu družstvu získať aspoň bod. Jasným cieľom bolo jeho získanie hneď v prvom zápase proti Českým Budějoviciam. Základná zostava na České Budějovice zostala nezmenená oproti predchádzajúcim zápasom s týmto súperom. Veď sme ho v obidvoch zápasoch porazili a víťazná zostava sa nemení. Úvod zápasu bol veľmi nervózny, obidvom družstvám už šlo o veľa. Táto nervozita vyústila vo veľké množstvo chýb na oboch útočných stranách. Prvý koš padol až po 10 minútach hry a aj to z penalty. Druhých 10 minút zápasu síce už začali padať nejaké koše, ale stále to bolo s trápením v útoku. Brno bolo vždy o 1 koš napred, ale Budějovice zakaždým vyrovnali. Na oboch stranách padli dohromady len 2 koše z hry, zvyšné 4 koše padli z penált a voľných hodov. Polčasový výsledok 3:3 teda sľuboval nervy až do konca.

V prvej polovici druhého polčasu pokračovalo naše trápenie v útoku, keď za 10 minút dala jediný koš Sára. Juhočeský Sokol išiel do vedenia 3:4 a aj 4:5, ale to bol našťastie jeho posledný koš a výborná brnenská obrana už ďalšie inkasované koše na svojom konte nedovolila. V posledných 10 minútach zápasu sa konečne viac začalo dariť strelecky. Víťazný koš na 6:5 dal Dominik Čarvaš po výbornom výbehu z doskoku. A keď najmladší hráč tímu, vekom ešte mladší žiak Tonda Jokl zvýšil svojou strelou na 8:5, bolo o našej výhre rozhodnuté. Výhru v tomto zápase si však vydrel celý tím svojou výbornou obranou, keďže na 2 body nám stačil zatiaľ najmenší počet strelených košov v jednom zápase.

KK Brno – KCC Sokol České Budějovice 9:5 (polčas 3:3)
Zostava a strelci Brna: Sára Sahatciu 2 koše, Anička Literová 2, Jirka Kohl 2, Dominik Čarvaš 1, Adam Lorenz 1, Tonda Jokl 1, Anička Drobníková, Veronika Čarvašová, striedali: Zuzka Herbstová, Kája Krejčiříková, Maruška Pražáková, Vojta Holík.

V druhom zápase tohto kola si Prostějov poradil s Českými Budějovicami a takisto si zaistil postup do finálového zápasu. Preto bol posledný zápas nadstavby medzi Brnom a Prostějovom už len dohrávkou, keďže obidve družstvá už mali postup istý.
My sme sa rozhodli so zostavou trochu experimentovať a vyskúšať na ihrisku všetkých hráčov. Do jednej štvorky sa tak dostali Sára s Aničkou Literovou a na druhej strane Adam s Jirkou. Podobne to mal aj Prostějov, ktorý premiešal zostavou. Lepší vstup mali práve hostia, ktorí išli do vedenia 1:0 a aj 2:1. Náš útok ale vždy dokázal odpovedať a opäť nás držala výborná obrana, ktorá za celý polčas dovolila Prostějovu len tieto 2 koše. Strelecky sa presadil aj najmenší hráč nášho družstva Martin Němeček, ktorý nás dostal do vedenia 3:2. Polčasové skóre 4:2 ale opäť ukázalo náš problém v útoku.
Cez prestávku vystriedali najskúsenejší hráči a väčšinu druhého polčasu už hrali hráči, ktorí aj v budúcej sezóne stále patria do kategórie starších žiakov. Hra sa stala trochu rozhádzanou a chaotickou. V útoku sa naďalej nedarilo pripraviť si dobré šance na zakončenie a obrana už tiež mala viac problémov. Obrovským varovaním pred finálovým zápasom je jediný strelený koš za celý druhý polčas. Obrana udržala Prostějov na 8 košoch, čo je ešte dobré oproti 16 košom z predchádzajúceho kola. Jasnou úlohou do finálového zápasu je teda zlepšenie celej útočnej súhry a zakončenia.
KK Brno – SK RG Prostějov 5:8 (poločas 4:2)
Zostava a strelci Brna: Sára Sahatciu 1 koš, Anička Literová 1, Anička Drobníková 1, Adam Lorenz 1, Martin Němeček 1, Dominik Čarvaš , Jirka Kohl , Zuzka Herbstová, striedali: Kája Krejčiříková, Maruška Pražáková, Vojta Holík, Tonda Jokl , Veronika Čarvašová.
Súčasná sezóna sa však už teraz môže považovať za veľmi úspešnú. V porovnaní s minulou sezónou, kedy sa družstvo starších žiakov vždy držalo na chvoste tabuľky, je postup do finále splneným snom nielen trénera, ale hlavne všetkých hráčov, ktorí zažili predchádzajúce sezóny. Teraz nám zostáva už len ten posledný krok. Príďte nám v ňom pomôcť v sobotu 28. 4. na Finálový deň českého korfbalu do športovej haly v Maloměřicích. Naše finále začína o 11:15 a veríme v podporu zaplnenej tribúny.
(Autor: Peter Bušík)