Prostějovští korfbalisté na jihu Moravy vyzráli na domácí A tým i rezervu a z Brna si odvezli všechny čtyři body. V brněnské hale v Maloměřicích jakoby někdo zaklel oba koše. Ve všech třech zápasech padlo velmi málo košů a v zápase mezi domácím elitním výběrem a Prostějovem dokonce diváci viděli jen osm přesných tref.

V bratrovražedném souboji mezi oběma brněnskými družstvy se podle předpokladů radovalo áčko. V tabulce by se však svěřenci Petera Bušíka viděli o něco výš, hlavně tedy aspoň první tým.

Aneta Lešanská (trenérka, Prostějov): „V prvním utkání s brněnským béčkem jsme přizpůsobili sestavu soupeři. Nasadili jsme mladší hráče, kteří se jindy na palubovku tak často nedostanou. Zápas však zvládli velmi dobře, všem se docela dařilo. S brněnským áčkem logicky šlo o těžší duel, do kterého jsme nasadili nejsilnější sestavu. Zápas byl hodně o obraně. Neřekla bych, že nabídl málo šancí, spíš se neproměňovaly. Z dosavadních osmi zápasů jsme třikrát prohráli, z toho dvakrát v prvním kole. Máme dost nováčků, kteří si na korfbal potřebují zvyknout. Neřekla bych, že v soutěži je vyložený favorit. Ani dosud poměrně suverénní Znojmo není rozhodně neporazitelné.“

Brno, KK U16 B – Prostějov, SK RG U16  3:12
Poločas: 1:5.
Rozhodčí:  Dominika Drábková.
Nejlepší střelci:  Ehrenbergerová Andrea 1, Němeček Martin 1, Vojnová Sofie 1 – Bartošová Vendula 3, Vaková Adéla 3, Valenta František 3.

Brno, KK U16 A – Prostějov, SK RG U16  3:5
Poločas:  1:2.
Rozhodčí:  Dominika Drábková.
Nejlepší střelci:  Herbstová Zuzana 1, Čarvaš Dominik 1, Čarvašová Veronika 1 – Valenta František 2, Bartošová Vendula 1, Dvořáková Martina 1, Vaková Adéla 1.

Brno, KK U16 B – Brno, KK U16 A  6:8
Poločas: 4:4.
Rozhodčí:  Dominika Drábková.
Nejlepší střelci: Němeček Martin 4, Ježková Karolína 1, Vojnová Sofie 1 – Čarvaš Dominik 3, Kozel Ondřej 2, Čarvašová