Jestliže po čtvrtém kole nejvyšší dorostenecké korfbalové soutěže byly natěsnány na špici tabulky čtyři týmy, po nedělní předehrávce pátého kola už je jich pět. Brněnský korfbal klub totiž dokonale využil domácí prostředí a konečně naplno zabodoval, když si poměrně hladce poradil s dvěma silnými celky Prostějovem a Českými Budějovicemi.

Brňané se sešli po dlouhé době v plné sestavě a konečně ukázali svůj potenciál. Jejich hráči předváděli vyrovnané výkony, a pokud takhle budou pokračovat dál, musí se s nimi počítat do bojů o nejvyšší pozice. České Budějovice, které na jih Moravy opět přicestovaly jen v sedmi hráčích, sice nezopakovaly výhru z minulého kola nad Brnem, ale mohou být rády alespoň za dva body za výhru nad Prostějovem. Ta je totiž před vánoční pauzou znovu poslala do čela tabulky.

Ten naopak v Brně prožil nepovedený den, na Hanou si neodvezl ani bod a uvolnil vedoucí pozici soupeři z jihu Čech.

Vojtěch Ošťádal (hráč, Prostějov): „V neděli jsme neměli den. Vůbec nám to nepadalo, i když jsme si vytvořili spoustu nadějných šancí. Hodně nám nesedělo, že Budějovice nastoupily v sedmi hráčích. Netrénujeme na to a je to dost nepříjemné. Od této sezony máme v týmu některé úplně nové holky, které se zatím s týmem sžívají, na tom musíme ještě zapracovat. Brnu se poprvé sešlo to nejsilnější, co má. Když jsou kompletní, jsou velmi silní. Tabulka je vyrovnaná, ještě jsme nehráli s Náchodem, tak uvidíme, jak se to pak rozhodí. Myslím, že to bude podobné jako minulý rok, kdy jsme do play off šli my, Brno a České Budějovice. S Šenovem jsme zatím uhráli remízu, příště ho však porazíme.“

Situace v tabulce se tak více a více zamotává. Prvních pět týmu se vměstnalo do rozpětí pouhých 3 bodů. Zamotané klubko se začně rozplétat po Novém roce dohrávkou 5. kola, ale zdá se, že o čtyři semifinálová místa bude lítý boj až do konce základní části.

Brno, KK U19 : Prostějov, SK RG U19 – 18:10
Poločas: 12:5.
Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Pavel Minarčík.
ŽK: Martin Šnévajs (trenér, Prostějov).
Nejlepší střelci: Literová Anna 5, Lorenz Adam 3, Sahatciu Sára 3 – Ošťádal Vojtěch 5, Dušek Martin 2, Valenta Josef 2.

Brno, KK U19 : České Budějovice, KCC Sokol U19 – 11:4
Poločas: 11:4.
Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Pavel Minarčík.
Nejlepší střelci: Dlapa Marek 3, Sahatciu Sára 3, Literová Anna 2, Čarvaš Dominik 2 – Kortus Rostislav 2, Jiřička Martin 1, Pšenička Adam 1.

České Budějovice, KCC Sokol U19 : Prostějov, SK RG U19 – 14:9
Poločas: 7:6.
Rozhodčí: Pavel Minarčík, Zuzana Maňáková.
Nejlepší střelci: Kortus Rostislav 5, Jiřička Martin 3, Součková Lucie 3 – Ošťádal Vojtěch 3, Dušek Martin 2, Lorencová Nikola 2.

TABULKA

Pořadí Družstvo Zápasy Vítězství Remízy Prohry Skóre Body
1. České Budějovice, KCC Sokol U19 10 6 0 4 124:108 12
2. Prostějov, SK RG U19 10 5 1 4 121:114 11