V týmu brněnského dorostu není a nemůže být dobrá nálada. Tým, který vloni kraloval soutěži, se letos stále potácí těsně pod linií postupu do play-off. Světlé momenty střídají temné chvíle, a jedna z nich přišla v sobotním 6. kole v Prostějově.

Situace v zamotané tabulce mohla být mnohem příznivější, kdyby tým dokázal využít absencí v týmech soupěřů a ztrát lídrů tabulky. V úvodním duelu s Prostějovem, který Brno před Vánoci porazilo jasně o 8 košů a který se navíc musel obejít bez jednoho z klíčových hráčů, se ale vůbec nepovedl. Hráči byli zřejmě hlavami ještě u vánočního stromečku, protože poločasové skóre 4:2 by lépe odpovídalo mnohem mladším věkovým kategoriím. Druhá půle sice přinesla mírné zlepšení, ale to nestačilo na víc než remízový výsledek 9:9.

Ve druhém zápase s Náchodem se sice už střelcům dařilo o trochu lépe, ale tentokrát vyšel brněnský celek z utkání bez bodového zisku. Po celou dobu zápasu žádný ze soupeřů nedokázal odskočit na výraznější rozdíl. Brno opět spoléhalo na střelkyně ve svých řadách, ale protože se k nim nedokázal přidat nikdo z pánské části, byla jejich snaha marná. Tahanice o každý koš nakonec skončila ve prospěch celku ze severovýchodu Čech v poměru 14:13.

„Nejsem a nemůžu být s výkonem spokojený,“ hodnotil představení svých svěřenců kouč Brna, Jan Šedý. „Hráči dělali elementární taktické chyby v obraně i v útoku, třeba při ztrátě míče.“
Navíc si Šedý posteskl také nad nedobrým stavem týmu mimo zápasy: „Dlouhodobě mám velké výhrady k přístupu k tréninkům ze strany mnoha hráčů. Pokud chceme v letošní sezóně uspět, je třeba, aby každý začal sám od sebe. Účast na 2-3 trénincích dorosteneckého týmu za celý měsíc na zlepšování se celého týmu ani jednotlivců opravdu nestačí. Přitom příležitostí k tréninku mají hráči dostatek“, rozčiloval se brněnský lodivod.

Výsledky 6. kola ČDKE

Prostějov, SK RG U19 – Brno, KK U19  9:9
Poločas: 4:2.
Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Jiří Šuhaj.
ŽK: Jakub Podhorný (Prostějov).
Nejlepší střelci: Podhorný Jakub 3, Lorencová Nikola 2, Valenta František 2 – Literová Anna 3, Sahatciu Sára 2.

Brno, KK U19 – SK Plhov Náchod U19  13:14
Poločas: 7:7.
Rozhodčí:  Jiří Šuhaj, Zdeněk Milichovský.
Nejlepší střelci:  Literová Anna 4, Sahatciu Sára 3, Čarvašová Veronika 3 – Martinec Mikuláš 5, Novotný Jakub 3, Hasnédl Kryštof 2, Štěpánová Pavlína 2.

TABULKA

Situace v tabulce dorostu je každé kolo víc a víc zamotanější. Lídr z Budějovic nedorazil k poslednímu kolu a klesl na 4. příčku, Brno nevyužilo dobré formy z minulého kola a místo posunu na 2.-3. místo zůstalo viset na nepostupové 5. příčce. Ale nic není ztracené, na čelo chybí jen pár bodů a 2 vyvedené turnaje by mohly celek posunout znovu do pater zajišťujících účast v play-off. Ale k tomu by byla potřeba zápasová účast všech tahounů týmu, což dosud rozhodně nebylo skutečností.

Pořadí Družstvo Zápasy Vítězství Remízy Prohry Skóre Body
1. Prostějov, SK RG U19 12 6 2 4 143:132 14