Dohrávka 5. kola druhé nejvyšší české soutěže se uskutečnila v téměř domácím prostředí v krásné kuřimské hale. Na turnaji jsme přivítali polskou Wroclaw a sousedy z jižní Moravy – béčko Znojma. A v obou utkáních jsme si v pohodě dokráčeli pro výrazná vítězství především díky skvělé střelecké formě dívek.

KK Brno B x SC Defenders Korfball Wroclaw 16:8 (8:1)

Bohužel jsme ani na toto kolo nebyli kompletní, když na poslední chvíli vypadla ze sestavy Maruška Mášová a kvůli dlouhodobému zranění taky Vašek Ježek. Navíc jsme kvůli kolizi s dorosteneckou soutěží nemohli využít juniory, ale i tak jsme měli k dispozici solidní a dobře naladěný tým. Polskému týmu také chybělo několik hráčů a technicky i zkušenostmi proti nám výrazně zaostával. Úvodní utkání nedělního odpoledne se tak neslo od prvních minut v naší režii. V obraně jsme soupeře prakticky k ničemu nepouštěli, ale v útoku už to tak slavné nebylo, když zejména kluci neměli zrovna střelecký den. Ale nežnější část týmu to bohatě kompenzovala a z pěkných pozic sázely brněnské dívky koš za košem. Po první desetiminutovce byl stav 6:1. Druhá čtvrtina už přinesla mnohem více trápení v koncovce. Naštěstí nás držela dobrá obrana, která soupeři nedovolila skórovat, takže i když jsme dali za 10 minut pouhé 2 koše, vedli jsme v poločase 8:1.

Protože jsme věřili, že takovýto náskok už neztratíme, šla do hry kompletní lavička, včetně Vojty Vaňka, který si odbyl svoji zápasovou premiéru. Střídání do druhé půle na obou stranách přineslo sice více košů, ale také vyrovnání hry. V obraně přišlo několik zbytečných chyb na naší straně, v útoku jsme sice dali víc košů, než ve druhé čtvrtině, ale žádná velká sláva to herně nebyla. Zejména kluci ne a ne trefit koš ani z jasných pozic, donášek a dohozek. Ale výsledkově nás to nijak netrápilo, suverénně jsme si drželi výrazný odstup a v pohodě dokráčeli v vítězství 16:8. Nicméně 2. půle v poměru 8:7 je takovým menším varováním pro těžší zápasy.

Střelci Brno: Bušíková, Fridrichová – 4; Jemelíková, Cholava – 3; Sopko, Kovář – 1; Dvořáková, Fridrich, Němeček, Hladká, Vaněk – 0.

 

KK Brno B x MS YMCA Znojmo B 22:13 (14:4)

Náš druhý zápas se nesl v úplně odlišném duchu, než zápas s Wroclaví. Bylo velmi dobré, že soupeř přijel pouze s 2 hráči, kteří hrávají pravidelně extraligu, takže jsme věřili, že v tomto utkání budeme mít zase navrch. A tak se také stalo. Od prvních minut jsme spolehlivě proměňovali střely z krátké a střední vzdálenosti, když úřadovaly zejména Zuzka Bušíková s Evou Fridrichovou. V utkání se možná zbytečně trochu víc jiskřilo, i když několik tvrdých střetů bylo spíš věcí bojovnosti než nefér hry. Na straně Znojma naši obranu zlobil prakticky pouze reprezentant Patrik Nguyen, jinak ale jasně dominovali hráči Brna. Ostatně poločasové skóre 14:4 bylo více než výmluvné.

Druhá půle se trochu podobala stejnému období v zápase s Wroclaví – brněnská obrana byla děravější, než v první půli, ale nic moc to na vývoji zápasu nemohlo změnit. Na straně Znojma se blýskla pěknými koši Tereza Chrástová, na straně Brna zase skvělou mušku prokazoval Tomáš Cholava a v poslední čtvrtině opět Eva Fridrichová, která se trefila v utkání 5x. Nejlepší střelkyní ale byla Zuzka Bušíková, která za 3 čtvrtiny, které byla na hřišti, stihla vstřelit 6 košů. I díky jejich zásahům jsme pohodlně zvítězili 22:13.

Pozitivem z tohoto zápasu bylo, že všichni hráči základní sestavy se minimálně jednou zapsali do střeleckých tabulek. Negativem pak opět zhoršený výkon ve druhé půli a „mikro prohra“ druhého poločasu 8:9.

Střelci Brno: Bušíková – 6; Fridrichová – 6; Cholava – 4, Hladká – 2; Fridrich, Sopko, Němeček, Dvořáková, Jemelíková – 1; Vaněk, Filip – 0.

 

V nekompletní  tabulce 1. ČKL si drží brněnské béčko 2. příčku s dvoubodovým odstupem na vedoucí Náchod. V případě, že Kolín bude naplno bodovat v dohrávce, odsune nás o příčku níž. Nicméně na pronásledovatele máme pětibodový náskok, takže tři výhry nás dělí od jisté medaile v této soutěži. Příležitost k prvním dvěma budeme mít hned příští neděli 3.2. v Maloměřicích, kde nás čekají týmy ze spodní části tabulky – Šenov a Tábor.