Poslední kola české korfbalové extraligy už měla být pouze formalitou, protože všechny celky už mají karty rozdané. Diváci proto možná ve Znojmě čekali poklidný zápas, na palubovce se však žádná nuda neodehrála.

Modří Sloni YMCA Znojmo – Brno, KK  18:24 (10:10)

Brnu znovu chyběli někteří hráči, stejně jako v minulém kole absentovala Lenka Faltýnková, po nemoci do úvodu utkání nezasáhla ani nejlepší střelkyně extraligy, Štěpánka Jonáková. Do zákadní sestavy tak trenér Máša nasadil především mladé naděje brněnského týmu, když velezkušenou Elišku Jonákovou doplnily na hřišti Vendy Jemelíková, Dominika Drábková a dorostenka Sáru Sahatciu. Této omlazené sestavě ale domácí Modří Sloni ze Znojma dlouho vzdorovali. Brnu se nedařilo pořádně rozpohybovat soupeřovu obranu a útokům chyběla lehkost a pohyb. Poločasový výsledek 10:10 ukazoval na možné drama.

Ve druhé půli se ale opět „utrhly ze řetězu“ brněnské střelkyně. Zejména Dominika s Eliškou opět předváděly skvělé střelecké hody, když první jmenovaná vstřelila v zápase 6 košů, ta druhá dokonce 7. V zápase se navíc hodně jiskřilo a ani zkušený rozhodčí Voda nedokázal udržet ve všech situacích emoce hráčů na uzdě. Ve 40. minutě si tak za nesportovní chování vysloužili žlutou kartu na straně Znojma Mostbeková, v brněnském dresu pak Ivan Vávra. Konečné vítězství Brňanů 24:18 tak rozhodně nebylo zadarmo.

„V první půli jsme se do toho nemohli dostat, naštěstí jsme se ve druhé části zformovali. Celý zápas mi přišel docela vyhrocený, kluci si pod košem docela dávali,“ uvedla brněnská korfbalistka Eliška Jonáková, se sedmi koši nejlepší střelkyně zápasu.

„Brno hraje trochu tvrdší korfbal, takže o emoce nouze nebyla. Padly nějaké karty za řeči směrem k rozhodčím. Soupeřova tvrdá hra nám nesedí a každá porážka nás štve, o to víc, že je to proti blízkému rivalovi z Brna. Myslel jsem, že když nám už o nic nejde, budeme hrát uvolněněji. Jedna čtyřka se trápila, druhé to celkem šlo, ale dali jsme málo košů,“ povzdechl si kouč znojemských korfbalistů Jiří Podzemský.

Střelci Brno: Jonáková E. – 7; Drábková – 6; Skála – 3; Vávra, Sládek – 2; Zieegler, Bušík, Jonáková Š., Jemelíková – 1.

autoři: Jan Pařík + Ondřej Fridrich