V sobotu 30.11. cestovali naši starší žiaci opäť do Kutné Hory, kde sa odohrávalo 3.kolo Ligy starších žiakov. Obidve naše družstvá čakali rovnakí súperi z Kolína a Koblova.

Prvý zápas nastúpilo naše Áčko proti usporiadateľskému Kolínu. Po výsledkoch z minulej sezóny čakali naši áčkari jednoduchý zápas. Nič však nedostali zadarmo. Síce sme išli do vedenia 2:0 po košoch Aničky a Tondu, ale Kolín 3 košmi za sebou vývoj otočil a dostal sa do vedenia 2:3. Ako bolo vidieť, našich Brňákov to pomerne zaskočilo. Do konca prvej štvrtiny ešte stihla vyrovnať na 3:3 najskúsenejšia Anička. V druhej štvrtine našťastie začalo naše družstvo makať naplno hlavne v obrane, keď už až do konca zápasu nedostalo žiadny koš. V útoku to stále ale trochu viazlo a 3 koše za štvrtinu boli pomerne málo. Prelomil to 2 košmi Martin, ktorý nás poslal do vedenia 5:3, ale polčasový výsledok 6:3 stále nebol tým, čo tréner od svojich zverencov očakával. Cieľom tretej štvrtiny bolo dať rovnako košov ako za celý prvý polčas, teda 6. Toto sa podarilo dokonca aj prekonať po 8 košoch našich hráčov. Pri pohodlnom náskoku 14:3 pred poslednou štvrtinou sa na ihrisko dostala aj debutujúca Áďa Němečková z mladších žiakov, ktorá zaskočila pri početnom výpadku dievčat z Áčka. Dokonca aj uzavrela skóre zápasu svojím košom na 19:3. V tomto zápase družstvo strelecky potiahol predovšetkým Martin svojimi 5 košmi, keď počas celého zápasu zlepšoval svoj výkon.


KK Brno A – VKC Kolín  19:3 (poločas 6:3)
Zostava Brna: Martin Němeček 5 (košov), Anička Drobníková 3, Tonda Jokl 3, Vojta Holík 2, Kája Ježková 2, Terka Blahoudková 1, Sam Franzki 1, Áďa Němečková 1, Maruška Pražáková 1, Dominik Čarvas, Kuba Drechsler.

V druhom zápase nastúpilo Béčko proti nevyspytateľnému Koblovu. U tohto súpera vždy záleží, s akými hráčmi pricestuje, tentokrát mu chýbal najlepší strelec a reprezentant Vlček. To chcelo samozrejme mladé Béčko pod vedením novozvoleného kapitána Honzu Petříka využiť vo svoj prospech na prvú výhru v sezóne. Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu, Brno išlo do vedenia vďaka Lukášovmu košu, na ktorý hneď ešte odpovedal Koblov. Potom prišli 2 koše našich korfbalistov, ktoré nám dali trochu priestoru. V útoku sme však mali problém s aktívnou obranou súpera, keďže nám ostravskí hráči celkom rýchlo vychytávali nahrávky. Do konca prvej štvrtiny tak bol zápas veľmi vyrovnaný a síce sa vždy točilo pri našom vedení o 2 koše, tak Koblov vždy dotiahol na rozdiel jediného koša. V druhej štvrtine našťastie už naši hráči pochopili trénerské pokyny, ako si s agresívnou obranou súpera poradiť. Využila to hlavne Martička, ktorá za druhú štvrtinu dala 3 koše. Brnu sa tak podarilo odskočiť z 5:4 na polčasových 10:4. V druhom polčase už došlo k prestriedaniu našich hráčov a košov padalo menej. Obrana však zostala výborná a za celý druhý polčas dovolila Koblovu už len jediný koš. Pozitívom sú určite koše našich mladších žiakov, ktorí sa v tomto zápase všetci dokázali strelecky presadiť.

KK Brno B – TJ Sokol Koblov       15:5 (poločas 10:4)
Zostava Brna: Lukáš Holík 4 koše, Marťa Dostálová 3, Kryštof Malina 2, Natka Pařilová 2, Honza Petřík 2, Honza Theissig 1, Pája Valentová 1, Kája Elišová, Anička Fábková, Nikča Grygerová, Tomáš Koudelka, Matěj Pelikán, Venda Prichzi, Stella Šubrtová, Ondra Vyskočil.

Tretí zápas mal byť jasnou záležitosťou nášho Áčka proti Koblovu. Proti ľahšiemu súperovi sme trochu premiešali so zostavou. Súper však pôsobil odovzdaným dojmom, a preto sa našim hráčom v útoku a aj v obrane výrazne darilo. Už po prvej štvrtine si Brno vybudovalo náskok 7:0 hlavne vďaka 4 košom Vojtu. A tak sa na ihrisko už po 10 minútach dostala aj mladšia žiačka Áďa, ktorá dala hneď prvý koš v druhej štvrtine. Skóre sa neustále zvyšovalo a až tesne pred polčasovou prestávkou sa podarilo prvýkrát skórovať aj Koblovu. Brno si však udržalo priemer 7 košov na štvrtinu a viedlo 14:1. Druhý polčas už bol viac v uvoľnenej atmosfére, keď naši hráči skúšali rôzne parádičky. Za zmienku určite stojí Vojtov koš po úprave patky s balónom v ruke alebo Samova penalta pod nohou. Smoliarom oboch zápasov Áčka bol však Dominik, ktorý sa vrátil po zranení vykĺbeného ramena z prvého tréningu v sezóne. Za celé 2 zápasy sa mu nepodarilo dať ani jeden koš, aj keď séria posledných útokov bola hraná jednoznačne na neho, ale nevyšlo to…

KK Brno A – TJ Sokol Koblov      24:4 (poločas 14:1)
Zostava Brna: Vojta Holík 6 košov, Kuba Drechsler 3, Martin Němeček 3, Áďa Němečková 3, Terka Blahoudková 2, Anička Drobníková 2, Sam Franzki 2, Kája Ježková 2, Maruška Pražáková 1, Tonda Jokl, Dominik Čarvaš.

Posledný zápas mal byť najvyrovnanejším zápasom dňa. Naše Béčko si v ňom verilo na Kolín, ktorý v minulej sezóne dokázalo poraziť vo všetkých 3 vzájomných zápasoch. Úvod zápasu lepšie vyšiel domácim, ktorí išli do vedenia 0:3, naše družstvo sa však dotiahlo na kontaktných 2:3 i 3:4. Do polčasu sa však Kolín vrátil do vedenia o 3 koše. Problém spôsoboval našim obrancom hlavne kolínsky kapitán a český reprezentant Štěpán Vedral, ktorý nakoniec skóroval až 6 košov. Po polčase sme skúsili vymeniť jeho obrancov, keď Lukáša Holíka nahradil vyšší a fyzicky zdatnejší Honza Theissig, čo zo začiatku prinieslo žiadaný efekt. Na druhej strane sa však zasekol brnenský útok, keď 3 koše za celý druhý polčas nemohli stačiť. Celkom slušnú formu na tomto turnaji potvrdila Martička, keď opäť dala 3 koše za zápas. Našim hráčom určite nemožno uprieť snahu, všetci bojovali celý zápas, ale Kolín bol tentokrát nad naše sily a zaslúžene vyhral.

KK Brno B – VKC Kolín   8:13 (poločas 5:8)
Zostava Brna: Marťa Dostálová 3 koše, Lukáš Holík 3, Honza Petřík 1, Honza Theissig 1, Kája Elišová, Anička Fábková, Nikča Grygerová, Kryštof Malina, Natka Pařilová, Matěj Pelikán, Venda Prichzi, Pája Valentová, Ondra Vyskočil.

V najbližšom kole sa naše družstvá predstavia už túto sobotu na domácej pôde na Tauferkách. Od 12:00 budú našimi súpermi Kutná Hora a Náchod. Preto týmto pozývame aj všetkých rodičov a fanúšikov na domáce zápasy, aby doma zostalo čo najviac bodov. Rozpis zápasov je nasledujúci:

Sportovní hala Mendelovy univerzity – Tauferovy koleje (ul. Jana Babáka, zastávka Tererova)
12:20 Brno B – Kutná Hora
13:40 Brno A – Náchod
15:00 Brno B – Kutná Hora
16:20 Brno A – Náchod