V poslednom domácom zápase základnej časti českej extraligy nastúpilo naše áčko dospelých proti Náchodu. Tomuto súperovi sme mali čo oplácať, keď sme mu na začiatku ledna vo Dvoře Králové podľahli po veľkom podcenení a pri absencii trénera.

Tentokrát nám chýbal Jirka Ziegler, ktorý bol potrestaný disciplinárnou komisiou a odpykával si svoj jednozápasový trest. Chýbal aj mladý talent Adam Lorenz. Naopak sa do zostavy po dlhšej cestovateľskej a zdravotnej pauze vrátil Ivan Vávra. Na druhej strane chýbala Náchodu líderka družstva Denisa Kolářová so zraneným kolenom.

Do obrany poslal tréner Kuba Máša štvorku v zložení Lenka, Vendy, Martin a Ondra, v útoku začali Domča, Štěpa, Ivan a Peter. Chvíľu síce trvalo pokiaľ brnenský útok úspešne zakončil svoje útoky, ale po košoch Ivana a Petra sme išlo do vedenia 2:0. Na druhej strane naše obrana fungovala veľmi dobre a súpera nepúšťala do jasných šancí, a tak náš náskok narastal. Za stavu 5:1 pre Brno si zobral oddychový čas hosťujúci tréner Radek Honzíček. Ten ale Náchodu pomohol len na malú chvíľu, keď sa udržal na rozdiel 4 košov. V ďalšom pokračovaní sa však jednoznačne prejavila kvalita domáceho tímu. Strelecky sa darilo hlavne Lenke, ktorá potiahla na jednej strane a na druhej strane navrátilec Ivan využíval priestor, ktorý mu poskytol jeho obranca a do polčasu stihol dať 4 koše. A keďže obrana stále pracovala veľmi dobre, tak si domáce Brno si tak do polčasu vybudovalo komfortný náskok 9 košov a 15 strelených košov sľubovalo aj trénerom želanú tridsiatku.

Do druhého polčasu zostal na lavičke Peter, ktorého vystriedal mladík Míša Hák. Hra sa v druhom polčase pomerne spomalila oproti prvej časti, zo začiatku sme ešte dokázali využívať svoje príležitosti. Prišla však aj veľká strelecká kríza. Od stavu 18:8 sme dokázali za 15 minút hry dať len jediný koš. Útoky boli síce dostatočne dlhé, ale naši útočníci sa akoby miestami báli strieľať a keď už sme vystrelili, tak neúspešne. Miestami to vyzeralo, že sa tento zápas dohráva už len akoby z povinnosti. Našťastie obrana dokázala neustále pracovať dostatočne dobre a súpera sme vytláčali do zakončení z dlhých vzdialeností, čím sme v obrane zbierali pomerne veľa obranných doskokov. Vynikol hlavne Ondra Sládek, ktorý dokázal zbierať veľa dlhých nahrávok na svojho súpera. Na ihrisko sa dostali aj Eliška a Sára, ktoré vystriedali skúsené Lenku a Štěpánku. A bola to práve Eliška, ktorá svojou úspešnou strelou na 19:11 dala jediný koš v dlhom časovom úseku s nepodarenými útokmi. Až ku koncu zápasu sa opäť dokázal náš útok strelecky presadiť, keď v posledných 5 minútach sme strelili ešte 3 koše.

KK Brno – PKC Náchod  22:12 (polčas 15:6)
Strelci Brna: Lenka 5 košov, Ivan 5, Domča 3, Peter 2, Ondra 2, Vendy 1, Štěpánka 1, Martin 1, Eliška 1, Sára 1.

Konečný výsledok 22:12 je síce jasnou a zaslúženou výhrou Brna, ale predvedená hra v útoku v druhom polčase určite prítomných 30 divákov nenadchla. A už vôbec nie trénera Mášu, ktorý ju nazval „peklíčkom“ pre jeho psychiku, aj keď by to malo byť skôr peklo pre súpera… Pred blížiacim sa play-off je to veľké varovanie, pretože takáto hra by na kvalitnejších súperov stačiť nemusela.

Prvé miesto po základnej časti Brnu zaistilo zisk medaily v prípade semifinálového neúspechu. To nám však určite stačiť nebude a cieľom musí byť boj o majstrovský titul. Súper pre semifinále zatiaľ nie je jasný. Momentálne je na 4.mieste tabuľky silnejúce Znojmo, ktoré zamotalo situáciu v tabuľke svojou domácou výhrou s Českými Budějovicami. Tie môžu teoreticky ešte poskočiť aj na 2.miesto tabuľky, ale takisto sa môžu prepadnúť ešte aj na 4.miesto po základnej časti. O posledné miesto v semifinále ešte môže zabojovať aj Náchod, ten by ale musel poraziť práve Znojmo a vyhrať aj v silnom Prostějove. Záver základnej časti preto bude ešte zaujímavý. Náš tím čaká v poslednom kole zlepšujúce sa Znojmo, ktoré v posledných zápasoch jednoznačne porazilo Náchod a aj České Budějovice. Istotou sú však domáce odvetné zápasy v semifinále play-off, ktoré sa odohrajú po Velikonocích v nedeľu 19.4. odpoledne v hale v Maloměřicích. Týmto vás všetkých už teraz pozývame na tieto dôležité zápasy a posledné predstavenie nášho áčka na domácej pôde.