6.kolo ligy starších žiakov zaviedlo našich korfbalistov už po tretíkrát v sezóne do Kutné Hory. Súpermi našich družstiev boli domáce družstvo a Náchod. Okrem toho si to naši hráči rozdali aj medzi sebou vo vzájomnom zápase.

V prvom zápase nastúpilo Béčko proti favorizovanému Náchodu, ktorý ale prišiel oslabený len s 3 chlapcami. Cieľom bolo čo najviac potrápiť účastníka finálovej štvorky starších žiakov. V prvom vzájomnom zápase na jeseň sa to nášmu Béčku podarilo, keď s favoritom hralo vyrovnanú hru a prehralo len tesne o 2 koše. Tentokrát sa však Náchod presadzoval od prvých minút a naši korfbalisti pôsobili veľmi odovzdaným dojmom. Chýbala aktivita v obrane aj v útoku, kde to miestami vyzeralo, že sa ani nesnažíme uvoľniť pre nahrávku. Našťastie sa našli aj pozitíva v našej hre. Aktivitou prekypovala Pája Valentová, ktorá sa svojím pohybom dokázala uvoľniť od svojej skúsenejšej obrankyne na viacero striel a strelila náš prvý koš zápasu. Bol to jednoznačne Pájin najlepší výkon v tejto sezóne. Veľkú pochvalu si takisto zaslúži aj Niky Grygerová, ktorá bojovala o loptu v každom súboji a nebála sa tlačiť aj do donášok. Niekedy to však bolo aj za cenu faulov na oboch stranách ihriska, určite však zápas znepríjemnila svojej súperke. Táto jej aktivita bola odmenená košom, ktorý bol našim druhým v tomto zápase. Skóre už ale bolo vysoké 2:7 v náš neprospech.

Medzi strelcov sa už tradične dokázal zapísať Lukáš Holík, ktorý svojimi košmi ťahá Béčko starších žiakov aj napriek tomu, že vekovo spadá ešte medzi mladších žiakov. Proti Náchodu ťažil z dobrej práce vysokého Vojtu Kaláška pod košom, ktorý mal väčšinu doskokov. Do polčasu stihol Lukáš streliť 3 ďalšie košenášho družstva. Polčasový výsledok 5:14 však znamenal už veľký náskok a po 20 minútach zápasu sme dostali už viac košov od nášho súpera než v prvom vzájomnom zápase, ktorý skončil 9:11. Do druhého polčasu sa tak dostali aj ďalší hráči z lavičky. Vo svojom streleckom predstavení pokračoval Lukáš aj v druhom polčase, keď pridal ďalšie 3 koše. Po jednom koši pridal ešte Honza Theissig a Stella Šubrtová. Na súpera to však jednoznačne nestačilo. Náchod ťažil zo skvelého výkonu svojich dievčat, ktoré tomuto zápasu dominovali a nastrieľali nášmu Béčku až 20 košov. Konečný výsledok 10:26 je tak pomerne krutý pre naše menej skúsené družstvo.

KK Brno B – PKC Náchod              10:26 (polčas 5:14)
Zostava Brna:
Lukáš 6 košov, Niky 1, Stella 1, Honza T. 1, Pája 1, Honza P., Vojta K., Matěj P., Matěj R., Kája E., Venda P., Lucka.

Druhý zápas bol vzájomným súbojom našich dvoch družstiev. Zápas sa tradične niesol v priateľskej atmosfére, ktorá bola však miestami až príliš uvoľnená. Áčko nedokázalo premieňať svoje šance, po prvej štvrtine to bolo chudobných 2:0. V druhej štvrtine ešte viac spomalilo priebeh zápasu zranenie Verči Čarvašovej, ktorá sa v obrane nešťastne zrazila s Ondrou Kozlem a musela vystriedať. Bohužiaľ počas obidvoch zápasov sa už na ihrisko nevrátila a s bolesťou hlavy a krku cestovala domov. Našťastie sa jej stav pomaly zlepšoval a k žiadnemu vážnejšiemu zraneniu nedošlo. Táto situácia akoby Áčko ešte viac pribrzdila a do polčasu pridalo už len jediný koš. Polčasový výsledok 3:0 sme teda už poriadne dlho nevideli…

V druhom polčase sa hra konečne trochu viac rozhýbala. Strelecky sa začalo dariť bratom Holíkovcom, ktorí zaznamenali rovnako po 3 košoch. Áčko konečne začalo premieňať svoje šance a za druhý polčas strelilo 9 košov. To bol dôležitý fakt smerom k ich druhému zápasu dňa proti domácej Kutnej Hore. Béčko sa naopak nedokázalo presadiť v útoku proti svojim skúsenejším kamarátom. Konečný výsledok 13:4 sa tak trochu podobá na výsledok prvého vzájomného zápasu, keď vyhralo Áčko 16:9. Ani vtedy však svojím výkonom extra nepresvedčilo, ale zase aj Béčko dokázalo podať lepší výkon.

KK Brno A – KK Brno B   13:4 (polčas 3:0)
Zostava Brno A:
Vojta H. 3 koše, Andy 2, Tonda 2, Martin 2, Maruška 2, Kuba 1, Kája J. 1, Terka, Ondra, Verča.
Zostava Brno B: Lukáš 3 koše, Pája 1, Kája E., Niky, Vojta K., Matěj P., Honza P., Venda, Matěj R., Stella, Honza T., Lucka.

V poslednom zápase nastúpilo Áčko proti domácemu družstvo. Po zranení Verči sme sa museli vyrovnať so situáciou, keď sme mali len 4 holky, ale tie bez problémov zvládli celý zápas bez striedania. Súper sa nachádza na poslednom mieste tabuľky, takže išlo hlavne o to, aby si hráči takýto zápas užili a neboli viazaní nejakou taktikou. Prvým košom otvoril skóre Kuba, ku ktorému sa po krátkej chvíli pridal Martin. V druhej štvorke zase pridali koše holky Terka s Maruškou. V streleckom predstavení pokračovali opäť Martin s Kubou, ktorí si obidvaja len za prvý polčas pripísali po 3 košoch. Z druhej štvorice sa strelecky ešte pridal Tonda a polčasové skóre uzavrela na 10:1 Maruška. Špecialitou prvého polčasu bolo, že všetky naše koše padli po strelách z poľa, takže žiadne penalty, donášky alebo voľné hody.

V druhom polčase tempo hry na našej strane trochu opadlo, k strelcom sa pridali už aj Vojta a zvyšné 2 holky Kája s Andy. Spôsob skórovania sa trochu otočil, keď druhý polčas sme viac košov dali z donášok a podkošového priestoru. V poslednej štvrtine už bolo vidieť trochu únavu hlavne medzi dievčatami, ktoré v podstate odohrali obidva zápasy bez striedania, keď Verča stihla odohrať asi len 5 minút z prvého zápasu. Nakoniec jediným našim hráčom, ktorému sa v tomto zápase nepodarilo dať koš, bol Ondra napriek dostatočnému počtu šancí na jednoduché zakončenie. Výhra bola zaslúžená a naše Áčku už musí vyhliadať svojho súpera do semifinále, ktorým bude pravdepodobne Znojmo.

KK Brno A – SK RESPO Kutná Hora          17:3 (polčas 10:1)
Zostava Brna:
Kuba 3 koše, Martin 3, Maruška 3, Vojta H. 2, Kája J. 2, Tonda 2, Terka 1, Andy 1, Ondra.

Najbližšie sa naše družstvá starších žiakov predstavia v domácich zápasoch 21.3. v hale Tauferových kolejí, kde im súpermi budú postupne Kolín a Koblov. Dôležitým termínom je potom aj finálový deň starších žiakov, ktorý organizuje náš klub a uskutoční sa 18.4. v hale Tatranu Bohunice. Veríme, že naše Áčko príde podporiť veľký počet fanúšikov, všetci ste vítaní!