Po zrušení záverečných turnajov republikových súťaží jednotlivých vekových kategórií sa pohľady našej mládeže upierali na každoročné Zakončení sezóny. To bolo v pláne v sobotu 6.6. a vďaka uvoľneniu pandemických obmedzení sa našťastie mohlo bez problémov uskutočniť.

Hlavnou otázkou pre organizátorov bol záujem o účasť zo strany detí a rodičov. Tieto pochybnosti sa však ukázali ako veľmi neopodstatnené! Mladí korfbalisti nášho klubu už boli hladní po súťažnom korfbale a dorazili v hojnom počte. Doslova v rekordnom počte, keď účasť oproti minulému ročníku bola vyššia o 50%! V roku 2019 sa turnajov všetkých žiackych kategórií zúčastnilo 56 detí, tento rok to bolo dohromady skvelých 85 nadšených mladých korfbalistov.

Minižáci
Na turnaj „Žáci v písku“ boli pripravené 2 beachkorfbalové kurty v areáli Orla Komín. Ako prví sa k hre dostali minižiaci a prípravka. Tých bolo celkom 32 hráčov, takže mohli vytvoriť presne 8 družstiev po 4 hráčoch bez potreby striedania. Výnimočne si na tomto turnaji mohli deti vytvoriť vlastné družstvá, ku ktorým si vymysleli aj špeciálne mená. Za zmienku stoja názvy ako Avengers alebo Toxický odpad. Turnaj bol plný pekných košov a kvalitných výkonov. Základnými skupinami prešli bez problémov družstvá Minipřípravka (Vojna, Němeček, Smolíková, Skalíková) a Želváci (Havel, Kuřitka, Buberníková, Pavlíčková). V semifinále si Želváci poradili s družstvom No Name (Zachovalová, Fillová, Eliáš, Suchý), ale Minipřípravka prekvapivo nestačila na Ošklivá Káčátka (Peška, Střelec, Moláčková, Špicová). Vo finále sa tak stretli družstvá z rovnakej základnej skupiny. Prehru zo skupiny však Želvákům oplatili Ošklivá káčátka a po výhre 4:2 sa radovali z titulu na turnaji Žáci v písku.

Mladší žáci
Mladších žiakov dorazilo o niečo menej, ale takisto vďaka počtu 24 účastníkov mohli vytvoriť 4-členné družstvá bez náhradníkov. Nastúpilo 6 družstiev systémom každý s každým. Opäť bolo možné vytvoriť si vlastné družstvá so špeciálnymi názvami. Výnimočným bolo derby Bramboráci versus Herteple. Na tretie miesto sa vďaka 2 výhram, 1 remíze a 2 prehrám dostalo družstvo Odpadlíků (Vojna, Ježek, Plášková, Matejová). Smoliarom bolo asi družstvo Sempai (Němečková, Havlová, Němeček, Pařilová), ktoré stratilo body jedine v prvom zápase turnaja, čo ich odsunulo na 2.miesto. Majstrom sa stal ich premožiteľ s lokálnym názvom Herteple (Malina, Drechsler, Duchoňová, Malinová), ktoré stratilo jediný bod za remízu s Bramboráky. Na mladších žiakoch však bola vidieť veľká chuť do hry a predovšetkým radosť z korfbalu.

Starší žáci
Veľkým prekvapením v účasti boli starší žiaci, ktorých prišlo asi prvýkrát v histórii viac než mladších žiakov. Nakoniec ich dorazilo celkom 29 a vytvorili takisto 6 družstiev, avšak niektoré družstvá aj s náhradníkmi. Systém turnaja každý s každým sľuboval napínavé súboje, pretože niektoré vytvorené družstvá zamietlo vedenie turnaja kvôli ich veľkej sile. Tá sa teda rozložila do viacerých družstiev a všetci sa tešili na súboje o každý koš. Špeciálne názvy si pripravili aj starší žiaci, napríklad Halušky bez bryndze alebo Bonoba. Každé družstvo získalo v turnaji nejaké body, čo len potvrdilo vyrovnanosť turnaja. Napríklad tím Bonoba mal až 4 remízy. Na tretie miesto sa dostalo družstvo „Ti donuceni“ (Čarvaš, Pelikán, Šubrtová, Pražáková, Drobníková), ktorý mali pri rovnosti 5 bodov lepší vzájomný zápas s tímom AAA (Holík Lukáš, Petřík, Blahoudková, Elišová, Konečná). Až na druhom mieste so 7 bodmi skončil favorit turnaja s príznačným názvom SKK Dolphins Prievidza (Franzki, Kozel, Dostálová, Ježková, Němeček). Víťazom sa možno trochu prekvapivo nakoniec stal „Tým Ondra“ (Vyskočil, Holík Vojta, Čarvašová, Valentová, Herbstová), ktorý utŕžil len jedinú prehru.

Dospelí
Po každej vekovej kategórii sa k hre pridali aj rodičia, ktorí si vyskúšali korfbalové zápasy proti vlastným deťom. Vždy chceli deti hrať proti vlastným rodičom a už len málokedy s nimi v jednom družstve. Atmosféra celého dňa tak bola výborná, o čo sa našťastie postaralo aj počasie, keďže prialo športovým výkonom. Mraky a občasný vietor sa staral o spríjemnenie toho tepla. Na záver dňa sa k hre dostali aj dospeláci a nemohli pri nej chýbať sám predseda klubu Ondra, tréner Áčka dospelých Kuba alebo ďalší tréneri a hráči nášho klubu. Samozrejme predviedli veľmi pohľadné akcie a bolo vidieť, že korfbal už chýbal aj im. Zábava následne pokračovala do neskorších hodín, keď dorazili aj bývalí hráči, z ktorých už sú niektorí aj rodičmi. Celá akcia tak bola veľmi podarená a veselo zakončila tento neveselý záver sezóny.

Na záver určite musíme poďakovať všetkým dobrovoľníkom a pomocníkom, ktorí sa postarali o hladký a bezproblémový priebeh celého dňa. Na čele hlavný organizátor Marek Němeček, ktorý sa spolu s Kubou Mášou postarali o celú prípravu. O turnaje detí sa staral Peter Bušík spoločne s ochotnými rozhodcami z radov starších žiakov – Ondra Kozel, Sam Franzki, Martin Němeček a Honza Petřík, ktorí si všetci privstali a od rána pripravovali areál. Samozrejme nemôžeme zabudnúť na obsluhu dôležitej časti akcie, ktorou bol výčap a gril, o ktoré sa starali Vašek Ježek, Ondra Sládek, Sára Sahatciu a Vendy Jemelíková. A s upratovaním v nedeľu ráno výrazne pomohli bratia Holíkovi.

Ešte raz veľká vďaka všetkým účastníkom, rodičom, ktorý prišli so svojimi deťmi, členom klubu, ktorí sa starali o prípravy a chod akcie a takisto všetkým priateľom korfbalu, ktorí nás prišli pozdraviť. Vidíme sa opäť o rok priatelia!

A ešte odkaz na pár fotiek od našich fotografov Ondru Kozla a Jany Kolajové:
https://www.zonerama.com/ondrakozel/Album/6282307
https://www.zonerama.com/BRIng/Album/6287228