Po zrušení všetkých oficiálnych turnajov na záver uplynulej sezóny sa všetci tréneri snažili nájsť príležitosti k odohraniu korfbalových zápasov pre našu korfbalovú mládež. Prvým turnajom bolo vnútroklubové Zakončení sezóny s turnajom „Žáci v písku“. Následne nevyšiel turnaj s KK Koblov na konci června. Preto sa tréneri rozhodli využiť pozvánku slovenského klubu z Nitry na ich každoročný „Medzinárodný korfbalový víkend“. Okrem turnaja dospelých sa v Nitre totiž odohrávali aj turnaje v žiackych vekových kategóriách do 11, do 13 a do 16 rokov a to formou Korfbalu 4.

Zaplnenie autobusu hráčmi bola v krátkom čase pomerne výzva, keďže turnaj sa konal cez druhý červencový víkend, kedy už väčšina rodín trávi leto niekde na prázdninách. Nakoniec sa ale dostatočne podarilo naplniť všetky družstvá, keď sme v každej vekovej kategórii prihlásili po 2 tímy KK Brno. Okrem detí sa na cestu do Nitry vybralo aj ďalších 10 dospelých z radov rodičov, čím sme si zaistili aj dostatok fanúšikov. 🙂

Zraz všetkých účastníkov bol v sobotu (11.7.) ráno už o 6:00 v Komíne, našťastie cesta do Nitry prebehla bez problémov a naši zástupcovia dorazili včas. Turnaj sa konal na veľmi peknom mieste pod Nitrianskym hradom na umelej tráve miestneho futbalového klubu. Brnenské deti sa s trénermi rozložili strategicky blízko ihriska medzi stromami, ktoré im počas horúceho dopoludnia poskytli príjemný tieň. V priebehu popoludnia však turnaj narušil veľmi silný vietor, ktorý miestami dokonca zhadzoval korfbalové koše, ktoré sa tak stali nebezpečnými pre všetkých hráčov. Posledné zápasy sa dokonca odohrali tak, že na podstavci stáli aj tréneri niektorých družstiev, aby takto zaistili koše. Následne sa po odohraní základných skupín dospeláckej kategórie rozhodlo o predčasnom ukončení turnaja s tým, že výsledky budú vyhlásené podľa odohraných zápasov. Toto sa týkalo nielen dospelých, ale aj všetkých žiackych kategórií. Turnaj v Nitre tak skončil podobne ako celá táto sezóna, ktorú tiež predčasne ukončila pandémie koronavírusu.

V najmladšej vekovej kategórii do 11 rokov sa okrem dvoch brnenských družstiev predstavila aj domáca Nitra a ostravský Koblov. Naše B družstvo v zložení Buberníková, Zachovalová, Krésa, Sotolářová a Skalíková viedla ako trénerka bývalá hráčka KK Brno Markéta Skalíková. Po výhre s Koblovom 4:0 prišla tesná prehra s domácim družstvom a už jasnejšia s kamarátmi z brnenského áčka. Tieto výsledky stačili na 3.miesto.
A družstvo viedla pani učiteľka Lada Grossová zo ZŠ Jana Babáka, pričom vo svojom družstve mala len svojich zverencov z tréningov v Žabinách v zložení Rosický, Střelec, Šlapalová a sestry Suré. Toto družstvo nenašlo vo svojej vekovej kategórii konkurenciu a jednoznačne vyhralo celý turnaj s impozantným skóre 30:2.

V kategórii do 13 rokov sme takisto mali 2 družstvá z Brna. Béčko viedla už veľmi skúsená trénerka Barča Dvořáková, ktorá si celý výjazd mládeže KK Brno vzala na starosť. V jej družstve sa stretli hráči predovšetkým z jej bystrckej tréningovej skupiny v zložení Andrlová, Hrozinková, Cholavová, Moláček, Ježek a Fábek. Výsledky tohto družstva boli kolísavé, síce si poradilo s obidvomi družstvami z Prievidze, ale nestačilo na silnejšie české družstvá zo Znojma a kolegov z brnenského áčka. Remíza 3:3 s Koblovom nakoniec znamenala celkové 3.miesto a bronzový pohár.
Áčko si na starosť zobrala mladá trénerka Sára Sahatciu a viedla už pomerne ostrieľaných korfbalistov, jej družstvo tvorili Lukáš Holík, súrodenci Malinoví, Havlová, Plášková a Rybková. Počas celého turnaja ani raz nezaváhali a o ich triumfe rozhodla tesná výhra o jediný koš proti Znojmu. Druhé zlato z nitrianskeho turnaja tak rovnako pripadlo do brnenských rúk.

V najstaršej kategórii starších žiakov do 16 rokov sa takisto predstavili 2 družstvá z Brna. Kvôli silnému vetru sa však nakoniec stihlo odohrať len 12 z celkových 21 zápasov. Takzvané bystrcké Béčko v zložení Blahoudková, Elišová, Ehrenbergerová, Čarvaš, Pelikán a Petřík k tomu viedla aj bystrcká trénerka Vendy Jemelíková. Síce vystupovali pod názvom B-tímu, žiadne Béčka to určite neboli. So súpermi z Nitry a Maďarska si poradili bez inkasovaného koša, Koblov porazili tesne o koš 4:3 a proti brnenskému Áčku viedli väčšinu zápasu, keď vedenie stratili asi až minútu pred koncom. 3 výhry nakoniec stačili na skvelé 2.miesto.
Áčko mal na starosti tradičný tréner brnenských starších žiakov Peter Bušík a jeho zverenci v zložení Drechsler, Vojta Holík, Jokl, Fábková, Grygerová a Ježková predvádzali zodpovedné výkony. Družstvo, ktoré až na Kubu Drechslera ešte aj v budúcej sezóne bude pokračovať v kategórii starších žiakov, odohralo dobrý turnaj predovšetkým v obrane. Najviac košov, čiže 2, dostali práve od svojich spoluhráčov z Béčka. Inak síce zápasy neboli tak jednoznačné, turnaj zvládli bez zaváhania a do tretice pre KK Brno získali 1.miesto.

Pohárová žeň na slovenskej pôde dopadla pre KK Brno famózne, keď prvé miesto nezískalo jedine družstvo dorostu v kategórii dospelých, ktoré síce vyhralo svoju základnú skupinu, ale finálový zápas proti Prostějovu sa už pre silný vietor neodohral a vzhľadom na horšie skóre zo základnej skupiny zostalo našim dorostencom 2.miesto. Celková bilancia je teda 3 zlaté poháre, 2 strieborné poháre a 2 bronzové poháre. Každé družstvo sa tak dostalo na medailové umiestnenie.

Počas turnaja sa niektorí rodičia so svojimi deťmi dostali aj na blízky nitriansky hrad, z ktorého si mohli užiť aj nádherný výhľad na celé historické centrum Veľkej Moravy na Slovensku. O rok bude mať nitriansky turnaj svoje 10.výročie a my sa už teraz nemôžeme dočkať  ďalšej účasti. Tak ahoj zase o rok.