Ve čtvrtém kole České dorostenecké korfbalové extraligy se v Ostravě utkaly týmy Koblova a dvou týmů z Brna.

Nejprve se utkal náš B tým s Koblovem. První poločas byl střelecky z obou stran nepříliš povedený, skončil poměrem 5:1 pro domácí družstvo. Druhý poločas už byl o něco lepší, oba týmy dali shodně 6 košů. Zápas nakonec skončil 11:7 pro Koblov.

Střelci za Brno „B“: Kryštof Malina 4 koše, Matěj Moláček 2, Andy Ehrenbergerová 1

Druhý zápas si to brněnská družstva rozdala mezi sebou. Od samého začátku měl brněnský „A“ tým navrch a po poločase vedl rozdílem 13 košů 14:1. Ve druhém poločase pak brněnské „A“ potvrzovalo svoji suverenitu a nakonec vyhrálo 32:3.

Střelci za Brno „A“: Vojta Holík 6, Jirka Kohl 6, Nikča Grygerová 5, Lukáš Holík 5, Anička Fábková 4, Zuzka Herbstová 3, Martin Němeček 2 Maruška Pražáková 1

Střelci za Brno „B“: Andy Ehrenbergerová 1, Honza Petřík 1, Ondra Vyskočil 1

Třetí zápas se utkaly proti sobě družstva Koblova a brněnského áčka. Po první čtvrtině byla remíza 4:4, avšak následně měl tým Koblova více šancí a v polovině druhé čtvrtiny vedl 7:4, ale do poločasu jsme dokázali srovnat na 8:8. Ve druhém poločase hráčům Koblova pomalu docházely síly, a proto jsme odskočili na rozdíl šesti košů a vyhráli 18:12.

Střelci Brna „A“: Anička Fábková 4, Zuzka Herbstová 3, Lukáš Holík 3, Vojta Holík 3, Maruška Pražáková 2, Nikča Grygerová 1 Jirka Kohl 1, Martin Němeček 1

Z Ostravy jsme si tudíž dovezli 4 body pro tým A, který se opět dostal do vedení v tabulce. Zajímavostí je, že všech 8 hráčů z A týmu dokázalo vstřelit v obou zápasech vždy alespoň jeden koš.