Poslední zářijová sobota patřila Mistrovství České republiky ve čtyřkové variantě korfbalu, které se odehrálo v Kutné Hoře. Náš klub původně neplánoval se akce účastnit kvůli kolizi s Korfball Champions League a vytížením dalších trenérů. Mnoho hráčů ale projevilo zájem na turnaj jet, proto jsme narychlo sestavili týmy a trenérskou sestavu vyztužilo několik rodičů. Nakonec se ukázalo, jak velká škoda by byla se akce nezúčastnit – nejenže si děti výborně zahrály, ale stejně jako na jaře to i tentokrát v Kutné Hoře „cinklo“ zlatem.

Na turnaj jsme nakonec vyslali celkově 5 týmů. V kategorii U13 se představily 2 brněnské týmy a v kategorii U16 jsme měli hned trojí zastoupení.

V kategorii U13 oba naše týmy statečně bojovaly ve svých skupinách, kde odehrály každý tři utkání. Mladší žáci B statečně bojovali o možnost postoupit ze skupiny, a sehrát tak utkání o třetí místo. Šance jim bohužel utekla, ale i tak se mohli radovat ze sdíleného 5.-6. místa. Mladší žáci A suverénně ovládli svoji skupinu a postoupili do finálového zápasu. Jejich soupeřem se stal tým SK Respo Kutná Hora, s kterým odehráli jednoznačné utkání, zvítězili na plné čáře a mohli se tak radovat z titulu.

Do kategorie U16 se přihlásilo celkem 16 týmů, které byly rozděleny do 4 základních skupin. Naše 3 týmy předváděly bojovné výkony jak v zápasech ve skupinách, tak i v nadstavbové části turnaje. I přes velkou snahu se týmům starších žáků B a C v nadstavbové části turnaje nepodařilo vyhrát svoje utkání, a tak nastoupili do bojů o konečné 5. a 7. místo. Starší žáci C bohužel nedovedli utkání o 5. místo do vítězného konce, a nakonec si tak odvážejí krásné 6. místo. Týmu starších žáků B se poslední zápas vyvedl a mohl se tak radovat ze 7. místa.

Také starší žáci A podali bojovné výkony, a ačkoli nakonec celý turnaj vyhráli, vítězství se nerodilo vůbec snadno. V základní skupině po prvním jasném vítězství k překvapení všech jen remizovali s týmem SK Respo Kutná Hora B. K postupu mezi nejlepší osmičku týmů z prvního místa nutně museli porazit nejtěžšího soupeře skupiny, SK RG Prostějov B. To se jim povedlo. Nadstavbovou část i semifinále zvládli vítězně a ve finále je čekal tým SK RG Prostějov A. Brněnský tým taktickým výkonem předčil soupeře z Hané a celý zápas jsme tahali za delší konec. Nejtěsnější vítězství o jediný koš znamenalo druhý mistrovský titul z letošního mistrovství KORFBAL4.

Nakonec je potřeba všem hráčům poděkovat za jejich výborné výkony. Velký dík však patří i rodičům a dalším hráčům kteří se rozhodli s dětmi na turnaj jet, pomáhat našim trenérům a podpořit úsilí hrajících dětí.