V neděli 3.12. vstoupily do soutěže opět týmy starších žáků. Stejně jako v minulé sezoně bojujeme na třech frontách a po loňském titulu máme zase ty nejvyšší ambice. Již několikáté kolo v sezóně ale ukázalo, že boj o titul nebude nic lehkého a možná se dočkáme i překvapení, protože nový tým Kozlovic bude ještě oříšek. Jelikož s námi měli velmi vyrovnaný zápas. Zajímá vás jak celý den probíhal?

Dne 3.12 se odehrálo již třetí kolo OZP ligy starších žáků. Tentokrát na hřiště nastoupili hráči z týmu ,,A” a ,,B”, kteří jeli až do Ostravy aby se mohli utkat s Kozlovicemi, s Koblovem a navzájem mezi sebou. Kvůli delší cestě vlakem byl sraz na Hlavním nádraží v 7:40, kde bez zpoždění všichni dorazili. V 8:02 se již odjíždělo směrem Ostrava Hlavní nádraží. Po dlouhé cestě, kdy jsme z vlaku vystoupili v 10:18 nás čekal složité probíjení se sněhem, kde byly mokré více než jen jedny boty a ponožky. Naštěstí jsme zhruba po dvaceti minutách mrznutí našli halu, kde se zápasy měly odehrávat.

Do šatny se probojovalo nejdřív Áčko, které hrálo první proti Kozlovicím. Hráče a celou výpravu do Ostravy vedla Lucie Cholavová. Z ligy mistrů v Polsku se vrátil hlavní trenér Peter Bušík, který si už své hráče v hale převzal a rozdělil do čtyřek a sdělil jim taktiku. A tak v 11:50 nastoupili nevyspalí hráči Brna proti Kozlovicím. Zápas neměl dobrý začátek, kdy se nám nepovedlo trefit hned dvě penalty, zatímco Kozlovice již vedli 1:0. Naštěstí naše druhá čtyřka měla přesnější střely a v útoku téměř okamžitě dali dva koše a získali nám tak mírný náskok. Nakonec po velmi napínavé čtvrtině, kdy náš náskok jednoho koše neustále dorovnávali Kozlovice, skončil poločas 4:5 pro Brno. Krátce po poločase proběhlo střídání, které hru oživilo. Neustálé srovnávání skóre nás vyprovokovalo k zbrklosti a neopatrnosti, což způsobilo několik penalt, které Kozlovice proměnili. Nakonec se nám povedlo udržet náskok jednoho koše a výsledek zápasu byl 10:9 pro Brno. Vítězný koš Brna má na svědomí Tobiáš Vojna, ale nejlepší střelec byla Klára Cholalová se svými třemi koši. Dle slov trenéra se jednalo o napínavý a vyrovnaný zápas, ze kterého si toho nejvíc odneseme. My můžeme pouze souhlasit.

Po skončení utkání mohl tým sledovat další velmi napínavý zápas, tentokrát týmu ,,B” proti Koblovu. Nakonec si naše týmy zahrály i mezi sebou. Zápas skončil výsledkem 6:1 (v poločase 3:0) pro Brno A.

Lenka Buberníková

 

V neděli 3.12. se naše áčko i béčko utkalo na ostravské půdě s týmy Koblov a Kozlovice. První zápas byl našeho Áčka proti Kozlovicím . Ze začátku byla poznat nervozita na obou stranách, když první poločas skončil pouze 5:4 z našeho pohledu. V poločase udělal trenér Peter Bušík dvě důležitá střídání a bylo to hned vidět. Ve třetí čtvrtině se naše hra výrazně zlepšila, když jsme si nahnali rozhodující náskok, který už naši hráči i po lítém boji nakonec zvládli utáhnout. Výsledek zápasu nakonec skončil 10:9.

Druhý zápas byl našeho Béčka proti Koblovu. Hned v úvodu se Koblov dostal do vyššího vedení, které se našim hráčům velmi těžko dotahovalo a přes mnoho nepřesných přihrávek a velkou nepřesnost střel, bylo po poločase skóre 4:8 pro Koblov. Ve druhém poločase se tým dostal ze střeleckého trápení, kdy se nám podařilo dostat se do více střeleckých možností, a ještě více z nich proměnit, proto naši hráči dokázali mít velmi vyrovnanou hru. Bohužel ale zápas i přes velkou snahu našeho Béčka skončil se stavem 10:11. Nakonec se potkaly oba naše týmy proti sobě. Šlo vidět že týmy spolu trénují a nechtějí vytáhnout své největší zbraně. Proto poločas skončil 0:3 a tak se to táhlo celý zápas který nakonec skončil 1:6.

Na závěr můžeme říct, že to od všech našich hráčů nebyly vůbec špatné výkony, ale určitě je mnoho věcí, které je potřeba zlepšit.

Adam Telecký

Výsledky a střelci:
SAM Kozlovice – KK Brno A: https://www.korfbal.cz/match/20951
KK TJ Sokol Koblov – KK Brno B: https://www.korfbal.cz/match/20948
KK Brno B – KK Brno A: https://www.korfbal.cz/match/20949