Poslední kolo České korfbalové extraligy nabídlo krásnou podívanou mezi Brnem a Prostějovem. Tento zápas už nemohl na pořadí nic změnit a pro týmy to byla spíše příprava na vrchol sezony.

Utkání v brněnských Maloměřicích velmi vyrovnané utkání, v němž se oba soupeři mnohokrát vystřídali ve vedení. Brněnský tým, oslabený nemocemi po návratu z katalánského juniorského mistrovství Evropy, kde český tým získal cenné bronzové medaile, nenastoupil ve své nejlepší sestavě ani formě. Začátek zápasu se nesl v poklidném tempu, což rozhodčím Zdeňku Milichovskému a Michaelu Hákovi umožnilo sledovat hru bez zbytečných zásahů. Prvních pět minut přineslo pouze jeden koš, ale v šesté minutě se poprvé prosadil i domácí tým. Během prvního poločasu se domácí snažili dohnat skromný náskok prostějovského družstva. V druhé polovině prvního poločasu se však probudilo přibližně padesát domácích fanoušků, jejichž podpora dohnala domácí k vyrovnání 4 vteřiny před koncem první půle. Do šaten se tak oba týmy odebraly za stavu 10:10, když slepenými koši srovnávali Zieglerová a navrátilec Kohl.

Druhý poločas moravského derby, stejně jako ten první, probíhal spíše v přátelském duchu a opět bez větších komplikací pro rozhodčí. Do druhého dějství vstoupil lépe hostující hanácký celek, který v první minutě odskočil na rozdíl dvou košů. Hostující trenér Konečný hned na začátku druhého poločasu vystřídal duo Šnajdr, Vyroubal. Především druhý jmenovaný, který se do konce letošní sezóny vrátil po téměř roční rekonvalescenci, Prostějovským znatelně chyběl. Následně vystřídal i zkušenou hráčku Faltýnkovou, zřejmě proto, aby ušetřil síly matadorům pro semifinálové souboje s dalším jihomoravským sokem ze Znojma. V průběhu poločasu se za mohutného povzbuzování domácích diváků podařilo Brňákům dotáhnout drobný náskok a otočit skóre v prospěch svěřenců Jakuba Máši, když do stavu 19:19 se oba týmy střídali ve vedení. Domácím se, v dramatické koncovce, podařilo vstřelit poslední dva koše díky střelám Bušíka a Zieglerové a následně dokázali uhájit těsný náskok a po závěrečném hvizdu svítilo na tabuli konečné skóre 21:19. Brněnští tak nenechali Hanáky odnést si z utkání poslední tři body do extraligové tabulky a naopak ještě posílili své postavení na první příčce.

KK Brno – Vosíme.cz Korfbal Prostějov                                    21:19 (poločas 10:10)

Koše: Bušík 7, Holík 4, Zieglerová 4, Theissig 3, Kohl 1, Němečková 1, Vojnová 1

Článek převzatý od korfbal.cz

Tímto se Brno dostalo do finále České korfbalové extraligy, které se bude konat v Kutné Hoře, tak přijeď naše hráče podpořit!

Lístky můžete kupovat přes tento odkaz.