Finálový den v Kutné Hoře vyvrcholil tuto sobotu, kdy se celá Česká republika sjela do nádherné haly Klimeška a Brno zde mělo až trojnásobné zastoupení ve všech finálových kategorií.

Starší žáci: Brněnské družstvo do 16ti let pod vedením zkušeného trenéra Petera Bušíka a Zuzany Herbstové nakonec končí na krásném druhém místě, když ve finále podlehlo favorizovanému Prostějovu vysokým rozdílem 6:15. Od začátku se hráčům nedařilo zakončení a dvě nedané penalty znamenalo skóre po první čtvrtině 1:4 z pohledu Brna. Druhá čtvrtina nabízela podobný průběh, Brněnští hráči dělali spoustu zbytečných chyb a dostávali zbytečné koše. Poločasový stav 2:8 naznačoval vetší dominanci Prostějova. Do druhé půlky brněnští trenéři vystřídali hned několik hráčů, ale i to na zvrácení výsledku nic nezměnilo a Brno tak bere stříbrné medaile. Velký podíl má na tom celkových šest nedaných penalt 🙁

Střelci z Brna: Kačka Malinová 2, Maruška Matejová 1, Adam Peška 1, Martin Pospíšil 1, Jenda Rosický 1. 

Fotky ze zápasu zde.

Dorostenci: Oproti starším žákům se naši dorostenci stávají mistři České republiky, když po napínavým konci utkání vyhrávají 18:15. Od začátku to ale bylo úplně jinak, brněnští hráči se po třech minutách dostali do vedení 4:1 a hostující trenér si hned vzal oddechový čas. Brněnský nápor ale pokračoval a poločasový stav 11:3 ukazoval, že si Brno v poklidu dojte pro třetí titul v řadě v této kategorii. Nebylo tomu tak, po vystřídání většiny hráčů ze základní sestavy začal Prostějov rychle stahovat a dotáhli se až na rozdíl dvou košů. Poté vystřídal trenér Jakub Máša zpátky do útoku Lukáše Holíka a Honzu Theissiga a prvnímu jmenovanému se hned podařila proměnit důležitá penalta. Po krátkých potyčkách v závěru utkání si Brno pohlídalo malý náskok a získávají tak zlatý hattrick v této kategorii.

Střelci z Brna: Lukáš Holík 4, Honza Theissig 3, Adéla Němečková 3, Kačka Malinová 3, Sofka Vojnová 2, Barča Havlová 2, Vojta Holík 1.

Fotky ze zápasu zde.

Extraliga: Jako poslední se na hřiště dostala brněnská extraliga, která si taktéž zahrála s prostějovským družstvem, které porazilo Znojmo až ve třetím semifinále. Od začátku se týmy přetahovaly o každý koš a v celém zápase nevedl tým o více než čtyři koše. Brněnský tým si však po většinu času udržoval mírný náskok a hlavně díky našemu Peterovi Bušíkovi, který si v celém zápase připsal sedm košů, vedlo Brno v poločase nepatrným rozdílem 10:9. Druhý poločas se nesl ve stejném rytmu, Brno si krátce vytvořilo náskok 14:11, který ale Prostějov rychle smázl a otočil skóre ve svůj prospěch. Při stavu 19:19 byla v útoku čtyřka Verča Čarvašová, Sára Sahatciu, Lukáš Holík a Honza Theissig a právě Honza dvěma koši za sebou rozhodl o osudu utkání a Prostějov už nedokázal srovnat. Brno vítězí 21:20 (11:10) a stává se počtvrté mistrem České korfbalové extraligy!

Střelci z Brna: Peter Bušík 7. Honza Theissig 4, Lukáš Holík 3, Vendy Jemelíková 2. Eliška Zieglerová 2, Verča Čarvašová 1, Sára Sahatciu 1, Vojta Holík 1.

Fotky ze zápasu zde.

Tímto bychom chtěli všem poděkovat všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit až do Kutné Hory a fandili. Bez vás bychom to nedali!

Zároveň si Brno zajistilo jisté místo v druhém kole Champions league, která se uskuteční během příští sezony!