O víkendu proběhl ASCA cup. Turnaj, který je pořádaný Ascou Otrokovice a na který dorazily jak týmy z České republiky, tak taky ze Slovenska, Polska i Maďarska. Hrál se zde korfbal typu K4, což znamená, že hráli pouze dva kluci a dvě holky. Byli zde kategorie od U9 (přípravky) po U16 (starších žáků). Z celkových 39ti týmů mělo Brno sedm celkových družstev a nevedlo se jim vůbec špatně.

Přípravka: Brno „A“ skončilo na 1. místě bez jediné porážky a zaslouženě zvítězili. Hned za ní skončilo Brno „B“, které si připsalo pouze jednu prohru nad Brnem „A“, tím pádem berou druhou příčku.

Minižáci: Naše minižácké družstvo se umístilo na 4. místě po těsném souboji o bronz.

Mladší žáci: Týmy mladších žáků nakonec končí na 14. a na 13. místě, po mnoha těsných rozdílech se dětem nepodařilo zvítězit moc zápasů, ale odnesli si mnoho zkušeností, které využijí v nadcházejících letech.

Starší žáci: Ve starších žácích mělo Brno dokonce trojnásobné zastoupení a nejlépe skončil „C“ tým, který obsadil 8. místo, „B“ tým skončil na 9. místě a hnedka za nimi „A“ tým který skončil desátý.

Brno mělo zastoupení i v rozhodčích turnaje a to konkrétně Kuba Ježek a Lukáš Holík, který byl zároveň se svým bráchou v roli ambasadora turnaje a za to bychom jim jako klub klub chtěli moc poděkovat.

Nakonec děkujeme všem trenérům, hráčům a hlavně pořadatelům, kteří připravili skvělý turnaj.

Fotky z ASCA cupu zde.